Domů » Bleskovky » Další generace Apple Watch vám pomůže předejít syndromu karpálního tunelu

Další generace Apple Watch vám pomůže předejít syndromu karpálního tunelu

Funkce měření srdečního tepu je v hodinkách Apple Watch (recenze) dostupná již od jejich prvního vydání. V současnosti snímá senzor tep každých zhruba 10 minut. Po jedné z nedávných aktualizací měří hodinky tep také každých 10 minut, ale jen v případě, kdy je uživatel v pohybu. Toto je podle společnosti Apple lepší pro monitorování naši kondice. Nově uniklý patent však prozrazuje, že příští generace chytrých hodinek by se mohla v tomto ohledu posunout o velký skok vpřed.

Apple Watch v druhé generaci by vás mohly varovat o stresu, případně mu předejít. Pomocí nových senzorů kterých by údajně mohlo být až 25 budou moci hodinky poznat, jak daleko od země se vaše zápěstí nachází. Tato nová data potom pomohou k lepšímu vyhodnocení vašeho tepu. Kromě toho Apple hodlá přidat dalších pár užitečných funkcí navíc.

V momentě, že by nové snímače zaznamenávaly jak uživatel pohybuje rukama, případně zda je natahuje za hlavu, chytrý algoritmus by dokázal vyhodnotit tyto údaje a ohlásit možný vznik syndromu karpálního tunelu. V případě, kdy by majitel touto diagnózou trpěl, může si data ukládat a následně je pak ukázat lékaři. Ten pak bude moci sledovat pokrok v léčbě. Pozitivní vyhlídky se naskýtají také lidem bez těchto problémů. Hodinky by totiž mohly analyzovat vaše výsledky během sportu a například poradit, co udělat abyste se stali lepším nadhazovačem.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Diskuze k článku

  1. lerion (neregistrovaný)

    25 nových senzoru?

    1) Jaké?

    2) Jak dlouho to vydrží na baterii

    3) Kam to chtějí dát?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).