Další generace Apple Watch vám pomůže předejít syndromu karpálního tunelu

Funkce měření srdečního tepu je v hodinkách Apple Watch (recenze) dostupná již od jejich prvního vydání. V současnosti snímá senzor tep každých zhruba 10 minut. Po jedné z nedávných aktualizací měří hodinky tep také každých 10 minut, ale jen v případě, kdy je uživatel v pohybu. Toto je podle společnosti Apple lepší pro monitorování naši kondice. Nově uniklý patent však prozrazuje, že příští generace chytrých hodinek by se mohla v tomto ohledu posunout o velký skok vpřed.

Apple Watch v druhé generaci by vás mohly varovat o stresu, případně mu předejít. Pomocí nových senzorů kterých by údajně mohlo být až 25 budou moci hodinky poznat, jak daleko od země se vaše zápěstí nachází. Tato nová data potom pomohou k lepšímu vyhodnocení vašeho tepu. Kromě toho Apple hodlá přidat dalších pár užitečných funkcí navíc.

V momentě, že by nové snímače zaznamenávaly jak uživatel pohybuje rukama, případně zda je natahuje za hlavu, chytrý algoritmus by dokázal vyhodnotit tyto údaje a ohlásit možný vznik syndromu karpálního tunelu. V případě, kdy by majitel touto diagnózou trpěl, může si data ukládat a následně je pak ukázat lékaři. Ten pak bude moci sledovat pokrok v léčbě. Pozitivní vyhlídky se naskýtají také lidem bez těchto problémů. Hodinky by totiž mohly analyzovat vaše výsledky během sportu a například poradit, co udělat abyste se stali lepším nadhazovačem.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. lerion (neregistrovaný)

    25 nových senzoru?

    1) Jaké?

    2) Jak dlouho to vydrží na baterii

    3) Kam to chtějí dát?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *