Další exkluzivita je fuč. Sony chystá PC verzi akční hry Horizon Forbidden West – SMARTmania.cz

Další exkluzivita je fuč. Sony chystá PC verzi akční hry Horizon Forbidden West

Pohled na hlavní hrdinku hry Aloy
  • Japonská společnost Sony chystá PC verzi dalšího oblíbeného titulu z PS5
  • Akční RPG Horizon Forbbiden West by mohlo dorazit v kompletní edici s letošním rozšířením Burning Shores
  • Přesné datum vydání sice neznáme, avšak dle spekulací by nemělo být vůbec daleko

Majitelé dostatečně výkonných počítačů se v posledních letech těší z přívalu her od interních studií PlayStationu. Jen letos se dočkali vydání předělávky prvního dílu The Last of Us či konverze akčního dobrodružství Ratchet and Clank: Rift Apart. Brzy by se k nim navíc mohl přidat další oceňovaný titul v podobě pokračování RPG série Horizon s podtitulem Forbidden West. Zpráva pochází od známého informátora s přezdívkou billbil-kun, který pravidelně s předstihem odtajňuje různé chystané projekty, a to s takřka stoprocentní přesností.

Napověděl i úřad ze Singapuru

Existenci PC verze nasvědčuje také výmluvný záznam s označením „Horizon Forbidden West Complete Edition“, který se před několika dny podařilo objevit v databázi singapurského klasifikačního úřadu. Ačkoliv se jednalo o verzi pro PlayStation 5, mezi fanoušky se prakticky okamžitě začalo spekulovat také o možném vydání pro počítače. Přídomek „Complete Edition“ navíc naznačuje, že hra dorazí v kompletní edici, tedy včetně příběhového DLC Burning Shores z dubna letošního roku. Ostatně to vyplývá také z popisku ve zmíněné databázi, který explicitně jmenuje základní hru i DLC.Nintendo Switch 1. generace v úpravě s OLED displejemNepřehlédněte

Nintendo Switch 2 může v lecčem porazit i PlayStation 5, tvrdí expert

Již tradičně by hra měla být k dispozici na Steamu a Epic Games Store, uvedl billbil-kun. Konkrétní datum vydání se mu sice zatím vypátrat nepodařilo, avšak s odvoláním na dřívější informace by se tak mělo stát už v průběhu následujících třiceti dnů.

První díl série Horizon dorazil na PC rovněž v kompletní edici, tedy včetně singleplayerového přídavku The Frozen Wilds. Stalo se tak v srpnu 2020 a jednalo se v pořadí teprve o druhý počítačový port z PlayStationu (prvním byla akční hra se zombie tématikou Days Gone – pozn. redakce). Bezprostředně po vydání se však hra potýkala s technickými nedostatky, které se podařilo odstranit až po několika aktualizacích.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku