Domů » Články » Cynthia: První duální Windows Mobile komunikátor se představuje

Cynthia: První duální Windows Mobile komunikátor se představuje

Cynthia Dual Pocket PCVe světě mobilních komunikací se pomalu začíná prosazovat nový trend, a sice duální mobilní telefony, které jsou schopny pracovat se dvěma SIM kartami současně. Díky tomu můžete mít například služební a osobní číslo v jednom zařízení, a odpadá tak nutnost neustále s sebou vláčet dva telefony.

Čínská společnost TechFaith Wireless, která vyrábí telefony pro Expansys nebo i-mate, se rozhodla vyvinout vlastní komunikátor s operačním systémem Windows Mobile, který bude schopný najednou pracovat se dvěma SIM kartami. Operační systém Windows Mobile 6 Professional by měl být poháněn nepříliš výkonným procesorem TI OMAP 850, v zařízení však bude ještě druhá jednotka s procesorem Dragonfly, která se bude starat o chod druhého GSM modulu.

Přístroj bude možné ovládat pomocí dotykového QVGA displeje s úhlopříčkou 2.8, k dispozici bude 256MB ROM (+ 64MB ROM pro druhý Dragonfly modul). Primární GSM modul bude čtyřpásmový, ten sekundární pak třípásmový. Pro pořizování fotografií bude možné využít objektiv 2MPx fotoaparátu s funkcemi Macro a AutoFocus. Z bezdrátových technologií najdeme u Cynthie pouze Bluetooth modul verze 2.0, na Wi-Fi se bohužel zapomnělo. K PC přístroj připojíte přes miniUSB (2.0) rozhraní, vnitřní paměť půjde rozšířit pomocí microSD karet. Celkové rozměry tohoto Pocket PC jsou 117×61×16.4 mm.

-

Kdy se zařízení objeví na trhu zatím nevíme. TechFaith Wireless navíc připravuje další zařízení se stejným designem, avšak s odlišnými hardwarovými parametry (codename Gallic).

Zdroje: Pocket PC Dubai, MSmobiles.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Duální… To zní strašně ohromně na to, že se tímto označením myslí pouze možnost použít 2 SIM karty zároveň. Zase takový převrat to není, technologicky to není takový problém. Problém je v tom, že je takových zařízení málo a najdou se přitom lidé, kteří by to využili. Sice takových lidí není nejvíc, ale dávám za pravdu, že jich je víc, než „Duálních“ zařízení

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).