Cynthia: První duální Windows Mobile komunikátor se představuje

Cynthia Dual Pocket PCVe světě mobilních komunikací se pomalu začíná prosazovat nový trend, a sice duální mobilní telefony, které jsou schopny pracovat se dvěma SIM kartami současně. Díky tomu můžete mít například služební a osobní číslo v jednom zařízení, a odpadá tak nutnost neustále s sebou vláčet dva telefony.

Čínská společnost TechFaith Wireless, která vyrábí telefony pro Expansys nebo i-mate, se rozhodla vyvinout vlastní komunikátor s operačním systémem Windows Mobile, který bude schopný najednou pracovat se dvěma SIM kartami. Operační systém Windows Mobile 6 Professional by měl být poháněn nepříliš výkonným procesorem TI OMAP 850, v zařízení však bude ještě druhá jednotka s procesorem Dragonfly, která se bude starat o chod druhého GSM modulu.

Přístroj bude možné ovládat pomocí dotykového QVGA displeje s úhlopříčkou 2.8, k dispozici bude 256MB ROM (+ 64MB ROM pro druhý Dragonfly modul). Primární GSM modul bude čtyřpásmový, ten sekundární pak třípásmový. Pro pořizování fotografií bude možné využít objektiv 2MPx fotoaparátu s funkcemi Macro a AutoFocus. Z bezdrátových technologií najdeme u Cynthie pouze Bluetooth modul verze 2.0, na Wi-Fi se bohužel zapomnělo. K PC přístroj připojíte přes miniUSB (2.0) rozhraní, vnitřní paměť půjde rozšířit pomocí microSD karet. Celkové rozměry tohoto Pocket PC jsou 117×61×16.4 mm.

-

Kdy se zařízení objeví na trhu zatím nevíme. TechFaith Wireless navíc připravuje další zařízení se stejným designem, avšak s odlišnými hardwarovými parametry (codename Gallic).

Zdroje: Pocket PC Dubai, MSmobiles.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku