Domů » Bleskovky » Cybertruck překročil jeden milion objednávek, Tesle může přinést přes bilion korun

Cybertruck překročil jeden milion objednávek, Tesle může přinést přes bilion korun

V listopadu letošního roku tomu budou dva roky, kdy Tesla představila svůj pick-up nazvaný Cybertruck. Vzhled vozidla je velmi industriální, což rozděluje fanoušky automobilky na dvě striktní poloviny – jedna na design nedá dopustit, druhá nechápe, jak mohlo něco podobného spatřit světlo světa.

cybertruck3
Tesla Cybertruck

Ať se stavíte na kteroukoliv stranu, o vozidlo je dle tabulky vytvořené pomocí Google dokumentů velký zájem. Stránka odhaduje, že Tesla má v evidenci zhruba 1 083 000 rezervací. Pokud chcete do statistik promítnout i svou objednávku, můžete ji přidat skrze přiložené odkazy na Google dotazníky na záložce Cybertruck. Připravte si číslo objednávky, čas a také navolenou konfiguraci.

Stránka odhaduje, že Cybertruck má aktuálně přes 1 milion rezervací

Tabulka pak na základě zadaných dat eviduje i odhadované příjmy, pokud by si všichni zákazníci vůz opravdu zakoupili. V době psaní článku byla hodnota zadaná chybně, při milionu rezervací se však hodnota dostala na 63,61 miliardy dolarů (1,32 bilionu Kč).

cybertruck

Nutno však podotknout, že rezervační částka činí pouhých 100 dolarů (zhruba 2 090 Kč), pro mnohé se tedy nebude jednat o závaznou objednávku, ale spíše legraci. Avšak i v případě, že by vůz odebral pouze každý druhý zákazník, se Tesla může těšit na velmi zajímavé příjmy. Výroba by měla začít na konci tohoto roku.

David Preiss

9 komentářů

 1. To je stejne fascinujici letadlo… Pres milion lidi jim jen tak posle $100. S nejakou realnou rezervaci to sice ma pramalo spolecneho, ale takovahle castka za nic (vlastne pardon, za rezervaci produktu, ktery rok a pul stale jen slibuji a v predstavene podobe zcela jiste nikdy nebude)… Ten svet je opravdu v haji :(

  • Opravdu? Víš vůbec, co je letadlo? Možná sis všiml že Cybetrucky už brázdí americké silnice, testy jsou v plném proudu, produkce se blíží.

  • Vždy se nějací hlupáci najdou.

  • „Možná sis všiml že Cybetrucky už brázdí americké silnice“
   Ne, toho si zatim nikdo nevsiml. Vyskyt Cybertruku v ulicich jsou jednotky pripadu a z toho vse promyslene promo.
   A ze se produkce blizi? Jo, ale na to kdy ji ohlasili je furt nehorazne daleko. A kdyby opravdu vsechny tyto „rezervace“ (vzhledem k castce je to spis vtip nez realna rezervace) odpovidaly, musela by Tesla v kratke dobe vyrobit vic aut nez nejvetsi svetove automobilky vyrobi za rok :D

   Jen si dal zij svuj vlhky sen :D

  • lerion: „Ne, toho si zatim nikdo nevsiml. Vyskyt Cybertruku v ulicich jsou jednotky pripadu a z toho vse promyslene promo.“ To si opravdu myslíš, že si těch jednotek kusů vůbec nikdo nevšiml? Jak by se o nich potom asi vědělo, že?

  • O vlhkých snech se psalo i před uvedením Modelu 3. Aby jsi pak nezaplakal náhodou ty, jako při ukončení nejlepšího mobilního OS na trhu, který nikdo nechtěl.

 2. Proti gustu…
  Kdo do toho chce ty prachy uvalit, ten je uvalí.
  Mi se teda opravdu vůbec nelíbí.
  ALe patrně si najde svý zákazníky.

 3. A už se Tesla zbavila té funkce odpadávání dílů za jízdy?

 4. Úžasné. Uvažuji že si to pořídím místo modelu S. Pokud nebude oficiální dovoz do EU kvůli homologaci, tak snad to sem půjde nějak přitáhnout z USA.
  Jinak Ford F-150 lightning je taky super :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).