Cyber security i křehkost online identity. Světoví speakeři červnového WebExpa se pustí do nejžhavějších výzev technologického byznysu

webexpo 1

Elon Musk kupuje Twitter a budoucnost svobody slova je ze dne na den tématem globální diskuse. Válka na Ukrajině ukázala důležitost i potenciál aplikace kybernetické bezpečnosti. Tyto palčivé fenomény dnešní doby vidíme všude kolem a v rostoucí míře zasahují do našich byznysů i profesních životů. Jak s nimi efektivně pracovat?

Vývojáři, designéři, marketéři, manažeři, startupisté –⁠ těm všem je určený nabitý lineup čtrnáctého WebExpa s technologickými génii světové třídy, jako je ex-hackerka Runa Sandvik. Ta svou neobvyklou kariéru odstartovala v 15 letech. „Hacking mě dostal. Je to nekonečná skládačka: co počítač umí, neumí a co původně dělat vůbec neměl, ale díky mé intervenci teď dokáže,” prozrazuje Runa.

webexpo 2021 05

Posledních 10 let pomáhá gigantům jako The New York Times stavět takové technologie, které novinářům zaručí svobodu slova, a zároveň bezpečí. Na prknech WebExpa pak vystoupí se zkušenostmi ze své poslední štace v Rádiu Svobodná Evropa, kde řeší aktuální výzvy válečné žurnalistiky. Její poznatky a postupy jsou aplikovatelné pro firmy a jejich veškerou online komunikaci.

Dříve geekové dnes učí Fortune 500 společnosti: Daniel a Runa poprvé v Česku

Poprvé se v tuzemsku představí také Daniel Cuthbert, spoluautor standardů pro testování bezpečnosti OWASP, který se bezpečností zabývá neuvěřitelných 24 let a působí jako Global Head of Cyber Security Research v Banco Santander. Za svou profesi viděl paseku, kterou dokáže nasekat technologický vývoj ignorující kybernetické výzvy.

webexpo 4

Dnes učí firmy, jak se tomu vyvarovat. „Daniel na WebExpu vystoupí s tématem, které by měl řešit každý tvůrce na internetu – jeden špatný commit nebo chyba v UX stačí, aby ohrozily bezpečnost celého webu či produktu. Zdá se to jako maličkost, která ale ovlivní i miliardy uživatelů,” vysvětluje CEO WebExpo Šárka Štrossová, „zároveň si Daniel připravil velmi praktický workshop, na kterém si vývojáři osahají, jak bezpečnost přirozeně aplikovat do CI/CD metodiky vývoje.”

Startupová pitching competition, panel o digitalizaci turismu a na co máte jako zaměstnanec právo při prodeji firmy

Pro startupy si WebExpo ve spolupráci s investory Vojtou Ročkem (Presto Ventures) a Sebastianem Sulmou (Depo Ventures) připravilo WebExpo Pitching Competition – příležitost pro osm vybraných startupů promluvit před porotou a vyhrát slušný balíček konzultací se zakladateli a C-level profesionály z Productboardu, Outreache, Livesportu, stejně jako s investory. Z přednášek se můžeme těšit na Davida Mokoše z raketově rostoucího startupu NFT Scoring. Ten stihl během prvního roku existence zaujmout jak celou kryptoscénu, tak také tuzemské angely i VC fondy, a co víc, prestižní americký Y Combinator. Všichni zmínění do startupu postupně nainvestovali desítky milionů korun.

webexpo 2021 02

S Jirkou Helmichem z českého softwaru pro hotely a hostely MEWS, po pandemii znovu nabírajícím dech na status jednorožce, šéfem CzechTourism Janem Hergetem a CEO Liftaga Ondřejem Krátkým nás čeká debata o digitalizaci českého cestovního ruchuOd spoluzakladatele jednoho z nejpopulárnějších nástrojů pro designéry Adobe XD Tomáše Krchy se dozvíme, jak z hlediska product developmentu buduje „Zoom budoucnosti” –⁠ Around, a zakladatel Socialbakers Jan Řežáb pomůže ujasnit, o co si jako člen týmu máte říct při úspěšném exitu startupu.

WebExpo s 90 speakery a mentory proběhne 10.–12. června v pražské Lucerně

Největší technologická konference ve střední Evropě se uskuteční mezi 10. a 12. červnem. První dva dny představí WebExpo na třech stagích pražské Lucerny celkem 70 speakerů. Po oba dva dny budou probíhat mentors hours, připraveny jsou také diskuse u kulatého stolu a WebExpo Pitching Competition. Třetí den konference čekají účastníky praktické premium workshopy. Platinovým partnerem akce je už počtvrté za sebou česká technologická společnost Livesport. Vstupenky jsou v předprodeji na webexpo.net.

Autor článku
Redakce
Redakční profil SMARTmania.cz. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se nám na e-mail [email protected]
image/svg+xml
+

Kapitoly článku