Domů » Bleskovky » CyanogenMod 11.0 dostává update na verzi M7, přináší lepší optimalizaci

CyanogenMod 11.0 dostává update na verzi M7, přináší lepší optimalizaci

Od dnešního dne je k dispozici nová verze populární alternativní ROM CyanogenMod s označením M7. Postavena je na Androidu 4.4.2, přičemž příští update by měl tento parametr posunout na 4.4.3. Přítomno je několik novinek, z nichž za zmínku stojí především předělané prostředí kalkulačky, nové rozhraní pro výběr témat a také lepší optimalizace pro zařízení s RAM 512 MB a nižší. K dispozici je od nynějška možnost vybrat si z několika nastavení výkonu a drobných změn doznal i launcher Trebuchet. Přibyla podpora několika nových zařízení, jmenovitě jde o telefon HTC One M8 (recenze) a tablety Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 a Galaxy Note 8.0 LTE.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

9 komentářů

 1. karolko (neregistrovaný)

  Super. Dufam ze zapracovali najma na stabilite, M6 v tomto smere nebola velmi vydarena, aspon na mojom Galaxy Nexuse neboli pady uplne vynimocne, na rozdiel od predchadzajucich snapshotov.

 2. Mám ji nahozenou od včerejška od odpoledne, je postavena na verzi 4.4.3.(FXP323) a běhá perfektně :-) Má celkem slušnou základnu zkrz FreeXperia Project :-)

 3. medvidekYou (neregistrovaný)

  Někdo zkušenosti? CyanogenMod vs. MIUI? Chtěl bych jednu znich nahodit na SGS4, ale zatím pořád nevím kterou.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Oboje bude určitě lepší než tovární rom. Já mám zkušenost jen s CyanogenModem a je to vpodstatě čistý android jen s hromadou věcí k nastavení navíc. Jeho výhrada je plynulost a rychlost čistýho, bez zbytečných brz od Samsungu. S MIUI zkušenost nemám, ale jestli se pustíte do flashování ROM, tak vám nic nebrání v pár minutách změnit CyanogenMod za MIUI a porovnat co se vám víc líbí :).

   Ale celkově jak jsem napsal na začátku, oboje bude příjemný rozdíl :)

 4. Jirka (neregistrovaný)

  Znalci Cyanogenmodu, prosím zkuste poradit:

  – v Trebuchet launcheru mi schází ukazatel počtu promeškaných hovorů nebo přijatých sms (např. malé červené kolečko s číslem nad ikonou). Zkusil jsem vyřešit ADW Notifierem, ale musí se to použít jako widget 1×1 a ten nelze dát do dolní lišty. Tak jsem musel použít jiný launcher, to mi přijde škoda

  – lze použít jinou zamykací obrazovku? V MIUI lze nastavit, aby se při příchozím hovoru nebo po zmáčknutí zapínacího tlačítka v případě umístění v kapse (zakrytý proximity senzor) nerozsvítil displej jako ochrana proti nechtěnému zapnutí

  – obecně – mám to na Galaxy S4 – grafika a UX je velmi holé oproti TouchWiz, Sense nebo prostředí MIUI. Plně funkční, ale ne tolik líbivé

  Díky

  • Vojta (neregistrovaný)

   1) Asi bude nutný použít jiný launcher, třeba Nova. Možná pokud funguje u Trebuchetu Tesla unread plugin, jinak nevím.

   2) Něčeho takovýho jsem si nevšiml bohužel

   3) Vzhled je hodně subjektivní, mě přijde TW, Sense apod přeplácaný a né moc líbivý :)

 5. a jak je na tom ted foťák a výdrž baterie.. na SGS3 s cyanogenem M6 to byla docela bída….

  • Na S4ce, nevím tedy co přesně značí „docela bída…“, ale rozhodně si dovedu představit rychlejší náběh foťáku, tak min. z tohoto pohledu se stále jedná o bídu.

 6. Spíš ta kvalita fotek… šum atd… pak jak je to s sd ? Musi se aktivovat přistup zase přes nejakej fix ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).