Domů » Bleskovky » Crash test smartphonu HTC One X: Moc toho nevydrží

Crash test smartphonu HTC One X: Moc toho nevydrží

HTC One X patří mezi poměrně velké smartphony a zásluhu na tom má především HD displej s úhlopříčkou 4,7 palce. Kolegové ze serveru HTCPedia se rozhodli vyzkoušet, jak telefon obstojí při běžných pádech. Při crash testu byl telefon dvakrát upuštěn zhruba z výšky pasu a potřetí z výšky ramen. Smrtící se pro něj stal pád displejem na zem, kdy došlo k poškození ochranného skla Gorilla Glass, dotyková vrstva však fungovala nadále.

HTC One X DROP TEST

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. Tak pád displejem na zem je téměr smrtící pro každý telefon,i u Lumie snadno a rychle dojde k poškození ochranného skla Gorilla Glass.Když telefon spadne blbě nic mu nepomůže..

  • Já mám Omnii 7, která Gorilla Glass nemá, a už vydržela hodně pádů na zem, jak na bok, tak na záda nebo displej, a vždy vydržela… Sice je omlácená (používám jí jako telefon do práce, takže jsem s tím počítal), ale zatím funguje bez problémů…

 2. No tak na to že to má dokonce Gorilla Glass 2 tak bych si myslel že dokonce naopak se vše kolem rozbije jen to sklo by bylo celé ! Když si teda vzpomenu na tu ukázku z MWC pod tím tlakoměrem tak se opravdu divím že to sklo takhle brzo prasklo. Samozřejmě, pokavať chci něco rozbít tak to rozbiju, ale to bych s tím musel švihnout jako to udělal ten jeho kolega v tom černým tričku. Oni ale simulovali běžný pád tak jak se to může asi stát každému.

  • Gorilla Glass 2 není odolnejšia ako Gorilla Glass 1, odolnosť je rovnaka, len dvojka je tenšia a lahšia

  • xxx (neregistrovaný)

   Je rozdíl, jestli na něco působí vysoký ale konstantní tlak jako na MWC (zatěžovali to pomalu). Nebo je to zatížení rázové.

 3. PEter (neregistrovaný)

  Zrovna dnes mi prvykrat padlo moje One X, na display, asi z vysky pasa a nastastie nema ani skrabanec na sebe, zalezi aj na povrch aky padne (je rozdiel beton a kachlicky v kupelni :)

 4. a o tom to je, odolnejsi neznamena ze to nebude krehky

 5. čo to čo to,ved o zem sa rozbíja len ten zlý jabkofon

  všetky super truper androprdy vydržia aj hod do dialky

  ved na to je vlastne ten telefon vyrábaný aby to vydržal

  ked to človeka prejde ladiť

  :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).