Domů » Bleskovky » Cortana se pomalu učí čínsky s podporou lokálního obsahu

Cortana se pomalu učí čínsky s podporou lokálního obsahu

Personální asistentka Cortana se aktuálně nachází v betaverzi a je dostupná pouze anglicky mluvícím uživatelům Spojených států, nicméně v budoucnu má být rozšířena do dalších zemí. První v pořadí má být Čína, podle posledních zjištění se již Cortana na podporu čínského jazyka a obsahu připravuje.

 

Podle serveru LiveSide.net je zapotřebí mít v telefonu aktivován region USA a používat čínskou IP adresu. Při této kombinaci Cortana navrhuje některé specifické výsledky určené pro Čínu jako znečištění ovzduší, videoobsah ze sítě Youku, novinky z čínských médií, výsledky losování čínské loterie a další lokální obsah.

 

Do ostrého provozu (i když stále v rámci beta verze) má být Cortana spuštěna v Číně v druhé polovině letošního roku, stejně jako v dalších anglicky mluvících zemích. Podle posledních zpráv by příští rok mohla být dostupná i v systému Windows 9 a fungovat na tabletech a počítačích s tímto systémem. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. martinkevic roman

    MEL BYCH ZAJEM JESTLI SE OPRAVDU ZAJIMATE O MOB. TELEFONY TA nd NA VSELIJAKE TIPY A VSECHNO K NIM DEKUJI MARTINKEVIC TL-722120821
    fb-roman martinkevic ozvete se diky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).