Sledujte nás na YouTube

Cortana se pomalu učí čínsky s podporou lokálního obsahu

Personální asistentka Cortana se aktuálně nachází v betaverzi a je dostupná pouze anglicky mluvícím uživatelům Spojených států, nicméně v budoucnu má být rozšířena do dalších zemí. První v pořadí má být Čína, podle posledních zjištění se již Cortana na podporu čínského jazyka a obsahu připravuje.

 

Podle serveru LiveSide.net je zapotřebí mít v telefonu aktivován region USA a používat čínskou IP adresu. Při této kombinaci Cortana navrhuje některé specifické výsledky určené pro Čínu jako znečištění ovzduší, videoobsah ze sítě Youku, novinky z čínských médií, výsledky losování čínské loterie a další lokální obsah.

 

Do ostrého provozu (i když stále v rámci beta verze) má být Cortana spuštěna v Číně v druhé polovině letošního roku, stejně jako v dalších anglicky mluvících zemích. Podle posledních zpráv by příští rok mohla být dostupná i v systému Windows 9 a fungovat na tabletech a počítačích s tímto systémem. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *