Cortana: Hlasová asistentka pro Windows Phone 8.1 představena

Microsoft před několika okamžiky na konferenci Build představil dlouho spekulovanou hlasovou asistentku Cortana pro operační systém Windows Phone 8.1. Půjde o osobního asistenta s podobnými funkcemi, jaké nabízí například Siri pro iOS, S-Voice od Samsungu a inspiraci Microsoftu nelze upřít ani u chytrých karet Google Now.

Integrace Cortany do systému je jednou z největších novinek. Kromě klasických vyhledávacích dotazů vám pomůže s nastavením budíku, přidáním (nebo přečtením) schůzky z kalendáře a spoustou dalších úkonů. Samozřejmostí je zobrazení nejrůznějších článků na zadané téma, informace o počasí či nejbližších restauracích (veškeré online informace získává skrze vyhledávač Bing).

Na videu z konference jsme mohli vidět několik desítek ukázek a samotná konverzace s Cortanou působí v angličtině velmi přirozeně. Cortana bude umět spouštět aplikace a kromě klasického telefonního hovoru dokonce zvládne inicializovat i hovor přes aplikaci Skype. Cortana se rovněž „učí“ na základě vámi zadaných dotazů.

Pokud Cortaně povolíte procházet vaše poznámky, kalendář nebo e-maily, bude schopna vás automaticky upozornit na nadcházející události, plánované lety a další věci, které byste neměli opomenout. Cortana komunikuje pouze v angličtině, s češtinou se zatím nepočítá. Pokud vás zajímá, jak tahle hlasová asistentka funguje v praxi, mrkněte se na video od kolegů ze serveru WPCentral.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. Martin (neregistrovaný)

    Učitelka angličtiny :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *