Domů » Bleskovky » Continuum se naučí nové věci: Jako externí displej poslouží stolní počítač či notebook

Continuum se naučí nové věci: Jako externí displej poslouží stolní počítač či notebook

Souhra nových vlajkových Lumií a krabičky Microsoft Display Dock v počítačovém režimu Continuum v nás zanechala rozporuplné pocity – na jednu stranu se jedná o velmi zajímavý koncept, na druhou stranu scénářů pro využití smartphonu jako počítače je v této podobě po čertech málo.

Microsoft změnil hardwarové požadavky pro Continuum: Jaké smartphony si s ním poradí? TIP: Přečtěte si naši recenzi režimu Continuum

Doma i na cestách lépe poslouží notebook, neboť Continuum má stále svá omezení – potřebujete externí displej a pro pohodlnou práci i klávesnici a myš. V dopravním prostředku tedy žádnou práci neuděláte a na hotelovém pokoji zrovna nemusí být TV vybavená HDMI či DisplayPortem, případně podporou Miracast. Díky tomu vznikají poměrně bizarní řešení jako NexDock či HP Mobile Extender – notebookové schránky bez výpočetního hardwaru, který obstará připojený smartphone.

Příští aktualizace aplikace Continuum by měla přinést schopnost streamovat obraz z telefonu na jakýkoliv počítač či notebook s Windows. Ptáte se, k čemu je to dobré, když už má člověk před sebou skutečný počítač? Vraťme se zpět do hotelu (případně internetové kavárny), kde je běžně možné používat veřejný počítač, kterému však nechcete sdělovat své osobní údaje či dokumenty. Takto k počítači připojíte svůj smartphone a budete pracovat s jeho daty a aplikacemi.

continuum-2

Pravda, ve vlaku či v letadle stále režim Continuum pro práci nevyužijete, v místě, kde budete mít přístup k počítači však již budou vaše možnosti mnohem širší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments