Domů » Bleskovky » NexDock: Prázdná notebooková schránka vhodná pro Continuum

NexDock: Prázdná notebooková schránka vhodná pro Continuum

Na serverech pro kolektivní financování se občas objeví zvláštní nápady, a jedním z nich je i zařízení NexDock, které je aktuálně vystaveno na Indiegogo. O co se jedná? Představte si notebook, který přišel o veškerý výpočetní hardware; tvoří jej pouze displej, klávesnice s touchpadem a pár portů. Samostatně je tedy zcela k ničemu, pro jeho používání potřebujete ještě jiné zařízení, například smartphone s Windows 10 Mobile a podporou režimu Continuum.

NexDock tak může po připojení smartphonu díky Continuu fungovat částečně jako klasický notebook, ovšem s omezeními, které mobilní Windows v režimu Continuum poskytují. Spustit můžete i plnohodnotná Windows 10, například po připojení tabletu či „flashdiskového“ minipočítače, případně si můžete pohrávat s různými systémovými distribucemi s připojeným Raspberry Pi.

nexdock

NexDock lze ale využít pro bezdrátové streamování obsahu z Androidu či iPhonu; zkrátka má ambice stát se snadno přenositelným monitorem a klávesnicí pro téměř jakoukoliv formu výpočetního hardwaru.

nexdock-android-tablet-100645135-orig

Zařízení o rozměrech 351 × 233 × 20 mm a hmotnosti 1,49 kg obsahuje 14,1″ TN monitor s rozlišením 1 366 × 768 pixelů, vestavěnou baterii o kapacitě 10 000 mAh a konektivitu tvořenou porty miniHDMI, 2 × USB, sluchátkovým jackem, slotem na paměťovou kartu a Bluetooth 4.0. Vize vývojového týmu je v budoucnu přinést řešení s více druhy displejů či USB-C portem.

bg1lyjwnzdu0ayimkzsr

Pokud si NexDock nezakoupíte mezi prvními na Indiegogo, má být jeho prodejní cena 149 USD, což je v přepočtu něco kolem 3 700 korun bez DPH. To je zřejmě jediná výhoda oproti ceně klasického notebooku; tedy v případě, že již disponujete nějakým zařízením, které bude NexDock pohánět. V opačném případě totiž bude lepší sáhnout po notebooku, který bude mít zhruba stejné rozměry, o něco větší hmotnost, za to nabídne řešení bez kompromisů v jednom.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments