Domů » Bleskovky » ComScore v USA: Androidu a iOS stoupá tržní podíl, ostatním mírně klesl

ComScore v USA: Androidu a iOS stoupá tržní podíl, ostatním mírně klesl

Není žádným tajemstvím či překvapením, že v rámci operačních systému pro telefony jednoznačně vede Google se svým Androidem následovaný Applem a jeho iOS. Ne nadarmo se ale říká, že všechno jednou musí skončit. Ve výše uvedeném případě se však stále jedná o běh na dlouhou trať. Tyto dvě platformy nejen, že si drží svou pozici, dokonce stále navyšují počet uživatelů. Jak dokládá tabulka, v období od srpna do listopadu se počet telefonů s Androidem zvedl o 1,1 procenta, v případě druhého systému se jedná o nárůst 0,7 procenta.

Tato čísla sice nezní nijak závratně, v úvahu je ale třeba brát krátké období a také počet uživatelů, který se počítá na miliony. Nutno podotknout, že tyto konkrétní cifry se týkají pouze Spojených států amerických, lze však očekávat, že jinde je situace obdobná. Je navíc vidět, že zvětšování těchto hodnot probíhá na úkor konkurenčních systémů, kdy ve stejné době Symbian, Windows Phone i BlackBerry naopak přišly o část  svých uživatelů. Bude zajímavé sledovat, zda jejich podíl bude stoupat i nadále nebo se v dalším období dočkáme růstu dalších platforem. Zejména s příchodem nových telefonů se systémem BlackBerry 10 a dalších zařízení s Windows Phone 8 by se statistika mohla změnit, nečekáme ale, že to bude nějak výrazné.

Zdroj (+ ComScore)

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

15 komentářů

 1. satai (neregistrovaný)

  Za povsimnuti stoji, ze diky vysokemu zakladu je relativni procentni zmena u Androidu a iOS mala, ale vinou maleho zakladu je u Windows relativni pokles cca o 16% (z 3.6% na 3%) a u Symbianu je pokles jeste dramatictejsi. (To vse za predpokladu, ze nejsou cisla v tabulce zatizena velkou chybou mereni, coz bez znalosti metodiky tezko urcit.)

 2. Tadeáš Sedláček

  To, že se sníží podíl ještě neznamená, že se snížil počet uživatelů ;-).

  • Presne. Microsoft se navic nadechuje k mohutne expanzi. Jeho partneri nestaci vyrabet.

  • satai (neregistrovaný)

   To uz poslouchame dva roky a skutek utek‘. Jedina zajimava vec, ktera se v mezidobi stala, byl pad Nokie, ktera uz je i pod Lenovem.

  • Aaron: Chtěl bych mít plíce MS, nadechovat se někdy od WM6.5 s mezi dechy jako Zune, Kin, WRT…:-)

  • Aspon je sranda ne? :-)

 3. Další nic moc zprávy pro MS a jeho fandy :-(

  • Já používám používám všechny zmíněné OS, tedy kromě iOS a jako primární právě WP a čísla mi jsou úplně ukradená :-) ikdyž je pár joudů co mají z celého Googlu mindráky, proklínají ho a stále čekají na růst M$ s WP :D

  • Martin Pavlović

   Ono zase třeba brát v potaz, že WP8 přišly až v průběhu toho období, ze kdy čísla pocházejí, takže se dá očekávat, že v dalších průzkumech jeho čísla stoupnou.

  • Už několikrát se dalo očekávat u WP, že čísla stoupnou. Nestoupla.

  • Kdyz jsem sem podobne tabulky v roce 2010,2011,2012 daval do fora ne malo fanatiku se na mmne sesypalo a hlasalo pockej za rok,nic.Dalsi rok zase pockej za rok,nic,pak pockej az tu budou WP8 a zase nic.Kde jsou ty zastávači?Takže to nechame na rok 2014?A zase za rok.

  • To mmne bylo na mmne? :-)

  • Geary, htcjirka: Ale ted to je uz tutovka :-D

  • A kdyz ne tak WP10 v roce 2015 to jisti :-D

 4. Pravdou je, že Nokie se to teď snaží dohnat cenou sec může. Stačí se podívat na Amazon, Expansys atd. Všude jsou Nokie s Windows za zlomkové ceny proti konkurenci. Například N920 na nižší cenu než starý Samsung Galaxy II. To už je skutečně „hop,nebo trop“ …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).