ComScore v USA: Androidu a iOS stoupá tržní podíl, ostatním mírně klesl

Není žádným tajemstvím či překvapením, že v rámci operačních systému pro telefony jednoznačně vede Google se svým Androidem následovaný Applem a jeho iOS. Ne nadarmo se ale říká, že všechno jednou musí skončit. Ve výše uvedeném případě se však stále jedná o běh na dlouhou trať. Tyto dvě platformy nejen, že si drží svou pozici, dokonce stále navyšují počet uživatelů. Jak dokládá tabulka, v období od srpna do listopadu se počet telefonů s Androidem zvedl o 1,1 procenta, v případě druhého systému se jedná o nárůst 0,7 procenta.

Tato čísla sice nezní nijak závratně, v úvahu je ale třeba brát krátké období a také počet uživatelů, který se počítá na miliony. Nutno podotknout, že tyto konkrétní cifry se týkají pouze Spojených států amerických, lze však očekávat, že jinde je situace obdobná. Je navíc vidět, že zvětšování těchto hodnot probíhá na úkor konkurenčních systémů, kdy ve stejné době Symbian, Windows Phone i BlackBerry naopak přišly o část  svých uživatelů. Bude zajímavé sledovat, zda jejich podíl bude stoupat i nadále nebo se v dalším období dočkáme růstu dalších platforem. Zejména s příchodem nových telefonů se systémem BlackBerry 10 a dalších zařízení s Windows Phone 8 by se statistika mohla změnit, nečekáme ale, že to bude nějak výrazné.

Zdroj (+ ComScore)

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku