Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Čistka na Google Play: tyhle aplikace byste ze svého telefonu měli smazat

Čistka na Google Play: tyhle aplikace byste ze svého telefonu měli smazat

Google Play je obchodem s obrovským množstvím nejrůznějších aplikací, které používá většina dnešního světa. Mezi záplavou aplikací se kromě těch užitečných a naprosto bezpečných objevují i ty škodlivé. Google si je této skutečnosti vědom a průběžně maže podezřelé, podvodné nebo škodlivé aplikace. Nedávno byl zveřejněn seznam 25 aplikací, které byly smazány naposledy. Kromě těch neznámých jsou zde i ty úspěšné s velkým počtem stažení a dohromady si tyto aplikace stáhlo přes 2 miliony lidí.

Google Play nabízí nespočet aplikací a her. Mezi nimi se bohužel nachází i ty škodlivé.

Níže se nachází seznam 25 aplikací, které již byly odstraněny z Google Play. Počet stažení se pohybuje mezi 100 a půl milionem. Této mety dosáhly dvě aplikace a dohromady tak tvoří polovinu celkového počtu stažení. V seznamu jsou vcelku běžné aplikace včetně svítilny, tapet, a základních her až po editory videa. Všechny aplikace používaly velmi podobnou lest v podobě přihlášení k facebookovému účtu skrze vyskakovací okno. Lidé s dostatkem zkušeností poznají, že něco není v pořádku, ale děti nebo starší lidé mohou této pasti naletět.

google play store malware apps
Tohle je 25 aplikací, které v sobě obsahují malware. Google je už naštěstí stihl odstranit.

To, že jsou aplikace již staženy z Google Play ale neznamená, že je nikdo nevyužívá. Pokud si je někdo stáhl třeba rok zpátky, bude mít aplikaci v telefonu i nadále. Dejte si tedy pozor, zda nemáte ve svém zařízení některou z těchto škodlivých aplikací. Pokud ano, není nic snadnějšího než ji odinstalovat. Vyplatí se i dávat na rady recenzí a celkový počet stažení u aplikací. V našem seriálu o aplikacích zdarma a ve slevě děláme tuto činnost za vás.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments