Domů » Bleskovky » Čínská certifikace odhaluje příští vlajkový Honor: základ si vezme u Huawei Mate 10 Pro

Čínská certifikace odhaluje příští vlajkový Honor: základ si vezme u Huawei Mate 10 Pro

Společnost Huawei před měsícem rozeslala pozvánky na událost, na níž má být představen nový smartphone značky Honor, jehož hlavní předností má být velký bezrámečový displej. Čínská certifikace TENNA nyní odhalila zatím neznámé zařízení, které bude pravděpodobně oním připravovaným Honorem.

Chystaný smartphone bude pravděpodobně představen jako Honor V10, pod tímto jménem se ale patrně bude prodávat na čínském trhu. K nám by mohl dorazit později jako Honor 9 Pro; čímž by v Huawei zopakovali scénář z loňského roku se smartphony Honor V9 & 8 Pro.

Recenze Honor 8 Pro: pryč s předsudky, tohle se povedlo

Připravovaný telefon bude postaven na základu nedávno představeného Huawei Mate 10 Pro – dostane stejný 6palcový displej s poměrem stran 18:9, čipset Kirin 970, 6 GB RAM a Android Oreo s nadstavbou EMUI 6.0. Pro ukládání dat má být připravena paměť s kapacitou 64 nebo 128 GB, na tvorbu fotografií bude připraven duální fotoaparát v konfiguraci 16 + 20 Mpx. Kapacita akumulátoru je zatím neznámá, podpora rychlého nabíjení s výkonem 22,5 Wattů však nemá chybět.

Cena Honoru V9 & 8 Pro se má údajně pohybovat okolo 3 tisíc juanů (asi 10 tisíc korun bez DPH), což je méně než v případě mateřského Huawei Mate 10 Pro.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).