Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Články » Xiaomi Mi Band 4: jaké novinky nová generace chytrého náramku přinese?

Xiaomi Mi Band 4: jaké novinky nová generace chytrého náramku přinese?

Jen málokterý fitness náramek si celosvětově získal takovou popularitu jako právě Mi Band od čínské společnosti Xiaomi. I při procházce libovolným městem v České republice takřka vždy narazíte alespoň na jednoho člověka, který některou verzi zmíněného náramku nosí na zápěstí.

Mi Band 3 se na trhu ještě moc neohřál a už vyhlížíme nástupce

Firma si je jeho úspěchu, který je založen především na dlouhé výdrži, atraktivním designu a nízké ceně, vědoma, a proto usilovně chystá jeho nástupce s číslovkou čtyři. Na co se můžeme u nového fitness náramku z dílny Xiaomi těšit? Dali jsme pro vás dohromady všechny spekulace, které kolem Mi Bandu 4 kolují po internetu.

Xiaomi Mi Band 4: nové technologie a dvě varianty

Většina z toho, co víme, unikla v rámci certifikace náramku pro technologii Bluetooth 5.0. To je bezesporu pozitivní zpráva, že se i do levného fitness zařízení dostane tato pokročilá technologie. Možná nechtěně ale proces certifikace odhalil, že Mi Band 4 nebude jen jeden náramek, ale rovnou dva.

xiaomi mi band 4
Doufáme, že Xiaomi tentokrát zachová vzájemnou kompatibilitu příslušenství

Jejich odlišení by přitom mělo být zásadní. Jeden z nich by měl disponovat technologií NFC, dočkat bychom se tedy měli bezkontaktních plateb. Je otázkou, zda Xiaomi implementuje také jiné platební technologie, než je vlastní Mi Pay či populární AliPay. Obě služby jsou totiž primárně zaměřeny na čínský trh, proto bychom uvítali například integraci s Google Pay, který je u nás poměrně rozšířený.

Vodotěsnost bude tentokrát doufáme samozřejmostí

Druhá verze náramku Mi Band 4 by měla být o poznání zajímavější, neboť by měla obsahovat technologii pro měření EKG. To aktuálně z nositelné elektroniky zvládají pouze Apple Watch 4 (recenze), a nově se tato funkce rozšířila také do některých evropských zemí. Netrpělivě vyhlížíme také hodinky Move ECG od francouzské společnosti Withings, zatím ale na tomto poli není v podstatě žádná konkurence. Otázkou je, jak moc přesné může být měření z malého a dostupného náramku.

Xiaomi Mi Band 4: co se nezmění?

S každou další generací Xiaomi přidává další a další funkce, přičemž nemůžeme říct, že by nastupující generace byla v něčem horší, než předchůdce. V případě Mi Band 4 očekáváme, že společnost opět nasadí OLED displej, tentokrát na rozdíl od Mi Bandu 3 v barevné verzi, stejně tak nepředpokládáme, že by chyběl například senzor pro měření tepové frekvence.

Elegantní vzhled snad zůstane zachován

Výdrž na jedno nabití je ozdobou celé řady náramků Mi Band, proto by bylo velmi překvapující, kdyby nedosahovala hranice alespoň 20 dní. Zvýšená odolnost náramkům Mi Band taktéž sluší, proto očekáváme vodotěsnost alespoň do 50 metrů. Žádnou změnu neočekáváme ani v ceně – značka Mi Band je známá pro svou spolehlivost a především nízkou cenu, proto by bylo překvapující, kdyby Mi Band 4 stál výrazně více než 1 000 korun.

Xiaomi Mi Band 4: jaké novinky bychom uvítali?

S novým náramkem bychom samozřejmě rádi viděli více, než naznačují spekulace. Pokud jde o měření samotných sportovních aktivit, tak na tom náramky Mi Band sice nejsou špatně, každopádně vždy můžou být přesnější. Pro začátek bychom se úplně spokojili s tím, kdyby nerozpoznávaly ranní jízdu tramvají jako sportovní aktivitu.

Xiaomi Mi Band 2
Dosáhne Mi Band 4 stejné popularity jako Mi Band 2?

Rozměry jsou taktéž oblastí, na které by Xiaomi mohlo více zapracovat. Náramek už nyní není žádný cvalík, rozhodně bychom ale uvítali tenčí profil. Pro přesnější měření by určitě byla významná pomoc integrovaná GPS. Z chytrých hodinek Amazfit Bip víme, že ani neustále zapnutá GPS nemusí mít devastující vliv na baterii, co potom kdyby šla zapnout pouze při sportu.

Doufejme, že nás Xiaomi příjemně překvapí

Poslední věcí, kterou bychom rádi v novém náramku viděli, je lepší správa notifikací. Ty slouží pouze k prohlížení a chybí jim jakákoli forma interakce. Kdybychom mohli na zprávu na WhatsAppu alespoň odpovědět s pomocí přednastavených zpráv, byl by to významný krok kupředu. Nejraději bychom ale viděli integrovaný mikrofon, abychom mohli ty nejurgentnější hovory vyřídit rovnou za pochodu. Co nový náramek přinese, se dozvíme už letos, konkrétněji do příchodu léta.

A co vy? Těšíte se na Xiaomi Mi Band 4? Které funkce byste rádi v novém náramku viděli? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments