Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Sequent Titanium Elektron zamířily na Kickstarter. Sází na samonabíjení a tělo z titanu

Chytré hodinky Sequent Titanium Elektron zamířily na Kickstarter. Sází na samonabíjení a tělo z titanu

V odvětví chytrých hodinek se aktuálně prosazuje několik přístupů. Nejpopulárnější jsou dotykové chytré hodinky, jejichž typickým zástupcem jsou Apple Watch. Jiný přístup vyznávají takzvané hybridní chytré hodinky, které kombinují klasické ručičky s malým displejem, jako tomu je kupříkladu u Withings ScanWatch. Třetí přístup je nejkonzervativnější – do těla klasických hodinek ukrývá chytré funkce, přičemž na první pohled nejsou vidět. Zástupcem této filozofie jsou také hodinky švýcarského startupu Sequent.

Sequent Elektron lifestyle wristshot 01
Sequent Titanium Elektron

Ten včera na crowdfundingové platformě Kickstarter spustil novou kampaň s cílem vybrat 22 tisíc švýcarských franků (cca 510 tisíc korun) na nový model Titanium Elektron. Hodinky kombinují tradiční hodinkový vzhled, automatický strojek s technologii SuperCharger 2.2, který se stará o dostatečnou zásobu energie, a tělo vyrobené z titanu. Ciferníku hodinek dominují indexy se solárními články, které svítí ve tmě, a hodinky jsou rovněž vybaveny například systémem pro zaznamenávání sportovních aktivit a senzorem srdečního tepu.

Titanium Elektron jsou první chytré samonabíjecí hodinky svého druhu. Hodinky se skládají pouze z 9 dílů bez ozubených koleček a šroubků, díky čemuž strojek nepotřebuje takřka žádnou údržbu.

The New titanium Elektron

Elektromechanický systém transformuje kinetickou energii na elektřinu, díky čemuž mohou hodinky vydržet v pohotovostním režimu až 2 roky. Sequent Elektron mají rovněž nízkou odchylku v přesnosti ±0,3 sekundy za den. Pro zaznamenávaní veškerých aktivit je k dispozici aplikace Oxygen, která je dostupná jak pro Android, tak iOS.

Sequent Elektron lifestyle wristshot 03
Sequent Titanium Elektron

Pro nejrychlejší přispěvatele je zde možnost získat Sequent Titanium Elektron na platformě Kickstarter za cenu 305 švýcarských franků (cca 7 000 korun), přičemž vybavenější modely lze získat za 332 švýcarských franků (cca 7 700 korun) v případě Elektron HR či 350 švýcarských franků (cca 8 100 korun) za model Elektron HR VIU. V běžném prodeji se budou chytré hodinky Sequent Titanium Elektron prodávat za 539 švýcarských franků (cca 12 500 korun).

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Tak tohle jsou první „chytrý hodinky“ co se mi líbí.

  2. Josef: co je tak neuvěřitelného na titanu? Klasické automatické hodinky se vyrábějí i z titanu, proč ne smartwatch?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).