Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Apple Watch nabídnou stejně slabou výdrž baterie jako konkurence

Chytré hodinky Apple Watch nabídnou stejně slabou výdrž baterie jako konkurence

Pokud doufáte, že Apple dokázal vyřešit jeden z největších problémů chytrých hodinek, kterým je výdrž baterie, nemáme pro vás bohužel příliš dobré zprávy. John Paczkowski ze serveru Re/code, který byl letos velmi přesný, pokud jde o zákulisní informace týkající se Applu, zveřejnil první údaje o výdrži nových chytrých hodinek. Podle jeho zdrojů vydrží Apple Watch zhruba jeden den běžného užívání, což znamená, že je bude potřeba dobíjet každý večer, podobně jako normální smartphone. Paczkowski dále tvrdí, že v Applu nejsou spokojeni s výdrží zařízení a pracují na jejím zlepšení ještě před uvedením hodinek do prodeje někdy na začátku roku 2015.

 

Práce na vylepšení zařízení může být jeden z důvodů, proč Apple o výdrži hodinek během včerejší tiskové konference vůbec nehovořil. Přesto bychom u nich neměli čekat žádnou velkou změnu oproti konkurenci. Ostatní chytré hodinky trápí podobné problémy, například velmi pozitivně přijaté Moto 360, které mají kulatý displej, rovněž často nevydrží ani jeden celý den provozu.

Doufejme, že v další generaci se podaří výrobcům na výdrži zapracovat. Na druhou stranu, v podobnou změnu doufáme také u chytrých telefonů a až na pár výjimek je většina z nich stále „jednodenních“. Pokud vás zajímá více o hodinkách Apple Watch, nezapomeňte si přečíst náš článek „Umí jablečné hodinky více než konkurence?“.

David Podzimek

13 komentářů

 1. Preklinac (neregistrovaný)

  ****** aj s Applom

 2. Rezza (neregistrovaný)

  Tak konkurence vydrzi 5-7 dni – [odkaz] :).

  • lukass71 (neregistrovaný)

   Asi tak no, pokud smartwatch, tak mi Pebble stale prijde jako nejrozumnejsi volba :)

  • lerion (neregistrovaný)

   Designově se mi moc nelíbí, ale fungují i s Windows Phone. Když hodinky v tuto chvíli ,tak jedna z nejrozuměnších voleb.

  • Rezza (neregistrovaný)

   Tak ty černé Pebble Steel vypadají super.

  • A nevíte někdo, kde se dají Pebble koupit v ČR?

  • vojtausti: to je právě z ten problém, Pebble doslova aktivne sestreluje distributory, takže kupuj, ale jen u nich. Zvláštní prodejni taktika. Jako by ani nestali o uživatele. A tohle jsou někteří schopni nazvat konkurenci pro Apple, Sony, Samsung:-D

  • Pokud chcete černobílou obrazovku, tak jo. Delší výdrž to má jen proto, že má e-ink místo OLED.

  • lerion (neregistrovaný)

   Černobílý displej je velmi přijatelná cena za 5-7 dní výdrže na baterku.

  • Tomáš (neregistrovaný)

   Distributorskou taktiku Pebble moc nechápu, podle mě nestíhají vyrábět ani pro strandardní poptávku. Já čekal 3 týdny, než mi je vůbec odeslali (Pebble Steel). Každopádně technická podpora naprosto bez problémů, bohužel jsem měl štěstí na vadný kus. Po výměně asi 3 emailů + potřebné formality, my poslali hodinky nové, s tím, že ty vadné ani nechtěli zpět. Já osobně Pebble tleskám a velmi jim fandím….

 3. Kde jsou časy, kdy jsem se Sony Ericsson MBW-150 Executive přijímal veškeré zprávy, ovládal hudbu, hlasitost, přijímal předpověď počasí, tlumil hovory a zároveň měl reálné multiplatformní elegantní hodinky s týdenní výdrží :-)

  Apple pro mě obecně v žádném případě není kvalitativní špička, ale přece jen jsem od něj v tomto směru čekal víc.

 4. bohužiaľ s dnešnými technológiami to lepšie nemôže byť ak chcete full color displej…preto vravím,že lepšie fitness naramok a la gear fit ku klasickym hodinkam…čisto smart watch asi až o pár rokov

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).