Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Apple Watch nabídnou stejně slabou výdrž baterie jako konkurence

Chytré hodinky Apple Watch nabídnou stejně slabou výdrž baterie jako konkurence

Pokud doufáte, že Apple dokázal vyřešit jeden z největších problémů chytrých hodinek, kterým je výdrž baterie, nemáme pro vás bohužel příliš dobré zprávy. John Paczkowski ze serveru Re/code, který byl letos velmi přesný, pokud jde o zákulisní informace týkající se Applu, zveřejnil první údaje o výdrži nových chytrých hodinek. Podle jeho zdrojů vydrží Apple Watch zhruba jeden den běžného užívání, což znamená, že je bude potřeba dobíjet každý večer, podobně jako normální smartphone. Paczkowski dále tvrdí, že v Applu nejsou spokojeni s výdrží zařízení a pracují na jejím zlepšení ještě před uvedením hodinek do prodeje někdy na začátku roku 2015.

 

Práce na vylepšení zařízení může být jeden z důvodů, proč Apple o výdrži hodinek během včerejší tiskové konference vůbec nehovořil. Přesto bychom u nich neměli čekat žádnou velkou změnu oproti konkurenci. Ostatní chytré hodinky trápí podobné problémy, například velmi pozitivně přijaté Moto 360, které mají kulatý displej, rovněž často nevydrží ani jeden celý den provozu.

Doufejme, že v další generaci se podaří výrobcům na výdrži zapracovat. Na druhou stranu, v podobnou změnu doufáme také u chytrých telefonů a až na pár výjimek je většina z nich stále „jednodenních“. Pokud vás zajímá více o hodinkách Apple Watch, nezapomeňte si přečíst náš článek „Umí jablečné hodinky více než konkurence?“.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments