Domů » Bleskovky » Chytré brýle od Intelu nebudou, projekt Vaunt byl uložen k ledu

Chytré brýle od Intelu nebudou, projekt Vaunt byl uložen k ledu

To bylo rychlé. V únoru letošního roku Intel exkluzivně odhalil serveru TheVerge rozpracovaný projekt chytrých brýlí Vaunt; nyní divizi New Devices, která měla jejich vývoj na starosti, rozpustil. Důvodem má být dynamický trh a nedostatek investic do tohoto projektu.

Intel Vaunt měl být nepsaný pokračovatel myšlenky Google Glass, tedy klasicky vypadajících brýlí, které uživateli zprostředkovávaly různé kontextuální informace či notifikace ze spárovaného zařízení. Tyto informace měly být v případě Intelu promítány přímo na sítnici oka, a to laserem červené barvy v rozlišení 400 × 150 pixelů.

Koncept Google Glass stále žije: Intel ukázal vlastní brýle pro rozšířenou realitu

Zdá se, že trh ještě není na chytré brýle připraven, a je otázkou, zda vůbec někdy bude.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).