- Xiaomi je výrobce známý svou cenově dostupnou chytrou domácností
- V nabídce najdeme třeba televize, ale i produkty pro vaše čtyřnohé mazlíčky
- Díky širokému portfoliu si navíc vybere šetřivý, ale i náročnější zákazník
Xiaomi je výrobce v Česku dobře známý nejen prodejem mobilních telefonů, ale také například elektrických koloběžek. Ve skutečnosti má Xiaomi poměrně solidní portfolio produktů chytré domácnosti, kam patří samozřejmě telefony, koloběžky, ale i zlepšováky do kuchyně nebo televizory. Jaké další přístroje od tohoto výrobce byste vzhledem k zajímavému poměru ceny a kvality neměli minout?
Televize A2 a Q2
V segmentu chytrých televizí má Xiaomi dva zástupce, alespoň tedy na českém trhu: levnější řadu A s displeji LED, ale také trochu dražší sérii Q s quantum dot displeji, tzv. QLED. Základní model A2 se prodává ve čtyřech úhlopříčkách: 43″, 50″ a 55″ mají 4K rozlišení, nejmenší 32″ má jen HD rozlišení.
Kromě toho televize disponují 60Hz frekvencí, nechybí Dolby Vision i HDR10, zvuk DTS-HD, Bluetooth i Wi-Fi, 3× HDMI, 2× USB-A, dokonce ani audiojack a uvnitř je systém Android TV 10 s aplikacemi, jako je Netflix, YouTube a další. Nejlevnější model s 32″ úhlopříčkou vyjde na 4 990 Kč včetně DPH, zbytek úhlopříček stojí 8, 10 a 11 tisíc korun včetně DPH.
Televizory řady Q2 přichází všechny ve 4K QLED verzích, na výběr jsou úhlopříčky 50″, 55″ a 65″. Softwarová výbava i seznam konektorů je prakticky stejný, bohužel zůstává i nižší obnovovací frekvence 60 Hz. Cena je však stále příznivá: 50″ varianta vyjde na 11 490 Kč, 55″ varianta stojí 12 490 Kč a 65″ provedení vyjde na 16 490 Kč včetně DPH.
Smart Camera C300 s čidlem pohybu
Speciální péči mají v portfoliu Xiaomi také produkty zaměřené na bezpečnost. Smart Camera C300 je 3Mpx vnitřní bezpečnostní kamerka, kterou můžete umístit na stůl nebo do rohu místnosti. Kamera natáčí obsah v rozlišení 2304 × 1296 pixelů, umí se otáčet a nabízí tak 360° pozorovací úhel. Navíc má speciální čidlo pro rozpoznání člověka.
Pro komunikaci s kamerou můžete využívat speciální aplikaci pro iOS nebo Android, lze ji však přidat také do platformy Google Home, spolupracuje též s hlasovou asistentkou Alexou. Xiaomi ji prodává v čistě bílém provedení, a to za 1 290 Kč včetně DPH.
Chytré světlo s detekcí pohybu
Z podobného ranku je i chytré světlo s detekcí pohybu. To můžete připevnit ke zdi anebo je umístit do speciálního stojánku. Lze je také ovládat na dálku, popřípadě aktivovat režim detekce lidského těla. V takovém režimu je možné přístroj používat jako noční světlo – jen projdete kolem čidla a světlo se rozsvítí. Cena je velmi sympatická, necelé čtyři stovky včetně daně.
Z kategorie osvětlení tu máme ještě Smart LED Desk Lamp Pro. Tato verzatilní hliníková lampička se umí různě natahovat a polohovat, svítí třemi režimy a výrobce u ní udává životnost až 25 tisíc hodin. Cenově míří spíše na náročnější klientelu, vyjde totiž na 1 590 Kč včetně daně.
Chytré krmítko a fontánka pro mazlíčky
Pokud máte doma psa nebo kočku, jistě uvítáte speciální chytré krmítko. To funguje plně automaticky, vy jen v aplikaci nastavíte, kdy se má vašim čtyřnohým miláčkům spustit dávka krmení, a stroj se o vše postará. Pojme zhruba 1,8 kilogramu granulí o průměru 5 až 12 milimetrů, teoreticky tak bez vašich starostí může krmit vašeho miláčka 15 až 20 dní.
Xiaomi myslelo i na bezpečnost, proto je zařízení odolné vůči vodě, vůči kočičímu či psímu poškrábání a v případě výpadku elektřiny je pohání 4 tužkové baterie. Krmítko jménem Smart Pet Food Feeder vyjde na 2 590 Kč a jde o ideální dárek pro jakéhokoliv milovníka domácích zvířat.
A pakliže chcete svým chlupatým kamarádům opravdu dopřát, pořiďte jim ještě chytrou fontánku na vodu. Ta distribuuje zvířatům vodu pomocí malého proudu, tekutinu navíc před cirkulací propláchne a profiltruje speciálním mechanismem. Smart Pet Fountain vyjde na 1 790 Kč, přídavné filtry pak stojí po třech stovkách.
Mixér na vše možné
Od zvířeny se přesuňme do kuchyně. Pokud patříte k vášnivým kuchařům, cukrářům či pekařům, zaujme vás chytrý mixér Smart Blender. Ten se specializuje na mixování teplého i studeného, má 9 rychlostí a hned 8 nožů. Z chytrých funkcí zaujme odložený start, režim čistění nebo speciální topná deska, která mixovaný obsah ještě k tomu zahřívá.
Pro zkušené kuchaře je důležité to, že mixér má nálevku nahoře, navíc do něj můžete přidávat další materiál k rozmixování i během chodu. Mixér od Xiaomi stojí 2 990 Kč, což je při srovnání s konkurencí ještě velmi příjemná cena.
Fritéza bez oleje
Poslední zlepšovák je také z kuchyňského ranku. Xiaomi totiž nabízí vlastní verzi veleoblíbeného kuchyňského pomocníka poslední doby, a sice horkovzdušné fritézy. Koncept hovoří o tom, že díky 360° cirkulaci horkého vzduchu se jídlo připraví podobně jako v klasické fritéze, ale bez nutnosti přidávat tolik oleje.
Horkovzdušný friťák od Xiaomi podporuje hlasové ovládání, lze jej naplánovat na 24 hodin dopředu a umožňuje teplotní rozmezí 40 až 200 °C. Rovnou po rozbalení je k dispozici 11 přednastavených režimů podle jídla, které připravujete. Další recepty ale najdete v aplikaci, ostatně jako u mixéru Smart Blender. Xiaomi Smart Air Fryer Pro 4L stojí v oficiálním e-shopu 2 790 Kč včetně daně.