TOPlist

Chytrá domácnost za dostupnou cenu: toto je 9 nejzajímavějších produktů od Xiaomi

Chytré krmítko Xiaomi Smart Pet Food Feeder
  • Xiaomi je výrobce známý svou cenově dostupnou chytrou domácností
  • V nabídce najdeme třeba televize, ale i produkty pro vaše čtyřnohé mazlíčky
  • Díky širokému portfoliu si navíc vybere šetřivý, ale i náročnější zákazník

Xiaomi je výrobce v Česku dobře známý nejen prodejem mobilních telefonů, ale také například elektrických koloběžek. Ve skutečnosti má Xiaomi poměrně solidní portfolio produktů chytré domácnosti, kam patří samozřejmě telefony, koloběžky, ale i zlepšováky do kuchyně nebo televizory. Jaké další přístroje od tohoto výrobce byste vzhledem k zajímavému poměru ceny a kvality neměli minout?

Televize A2 a Q2

V segmentu chytrých televizí má Xiaomi dva zástupce, alespoň tedy na českém trhu: levnější řadu A s displeji LED, ale také trochu dražší sérii Q s quantum dot displeji, tzv. QLED. Základní model A2 se prodává ve čtyřech úhlopříčkách: 43″, 50″ a 55″ mají 4K rozlišení, nejmenší 32″ má jen HD rozlišení.

Kromě toho televize disponují 60Hz frekvencí, nechybí Dolby Vision i HDR10, zvuk DTS-HD, Bluetooth i Wi-Fi, 3× HDMI, 2× USB-A, dokonce ani audiojack a uvnitř je systém Android TV 10 s aplikacemi, jako je Netflix, YouTube a další. Nejlevnější model s 32″ úhlopříčkou vyjde na 4 990 Kč včetně DPH, zbytek úhlopříček stojí 8, 10 a 11 tisíc korun včetně DPH.

Televizory řady Q2 přichází všechny ve 4K QLED verzích, na výběr jsou úhlopříčky 50″, 55″ a 65″. Softwarová výbava i seznam konektorů je prakticky stejný, bohužel zůstává i nižší obnovovací frekvence 60 Hz. Cena je však stále příznivá: 50″ varianta vyjde na 11 490 Kč, 55″ varianta stojí 12 490 Kč a 65″ provedení vyjde na 16 490 Kč včetně DPH.

Smart Camera C300 s čidlem pohybu

Speciální péči mají v portfoliu Xiaomi také produkty zaměřené na bezpečnost. Smart Camera C300 je 3Mpx vnitřní bezpečnostní kamerka, kterou můžete umístit na stůl nebo do rohu místnosti. Kamera natáčí obsah v rozlišení 2304 × 1296 pixelů, umí se otáčet a nabízí tak 360° pozorovací úhel. Navíc má speciální čidlo pro rozpoznání člověka.

Chytrá kamera Xiaomi Smart Camera C300

Pro komunikaci s kamerou můžete využívat speciální aplikaci pro iOS nebo Android, lze ji však přidat také do platformy Google Home, spolupracuje též s hlasovou asistentkou Alexou. Xiaomi ji prodává v čistě bílém provedení, a to za 1 290 Kč včetně DPH.

Chytré světlo s detekcí pohybu

Z podobného ranku je i chytré světlo s detekcí pohybu. To můžete připevnit ke zdi anebo je umístit do speciálního stojánku. Lze je také ovládat na dálku, popřípadě aktivovat režim detekce lidského těla. V takovém režimu je možné přístroj používat jako noční světlo – jen projdete kolem čidla a světlo se rozsvítí. Cena je velmi sympatická, necelé čtyři stovky včetně daně.

Z kategorie osvětlení tu máme ještě Smart LED Desk Lamp Pro. Tato verzatilní hliníková lampička se umí různě natahovat a polohovat, svítí třemi režimy a výrobce u ní udává životnost až 25 tisíc hodin. Cenově míří spíše na náročnější klientelu, vyjde totiž na 1 590 Kč včetně daně.

Chytré krmítko a fontánka pro mazlíčky

Pokud máte doma psa nebo kočku, jistě uvítáte speciální chytré krmítko. To funguje plně automaticky, vy jen v aplikaci nastavíte, kdy se má vašim čtyřnohým miláčkům spustit dávka krmení, a stroj se o vše postará. Pojme zhruba 1,8 kilogramu granulí o průměru 5 až 12 milimetrů, teoreticky tak bez vašich starostí může krmit vašeho miláčka 15 až 20 dní.Chytrá meteostanice Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor 2Nepřehlédněte

Chytrá domácnost za pár peněz? Tohle jsou nejzajímavější produkty od Xiaomi

Xiaomi myslelo i na bezpečnost, proto je zařízení odolné vůči vodě, vůči kočičímu či psímu poškrábání a v případě výpadku elektřiny je pohání 4 tužkové baterie. Krmítko jménem Smart Pet Food Feeder vyjde na 2 590 Kč a jde o ideální dárek pro jakéhokoliv milovníka domácích zvířat.

Chytrá fontánka Xiaomi Smart Pet Fountain

A pakliže chcete svým chlupatým kamarádům opravdu dopřát, pořiďte jim ještě chytrou fontánku na vodu. Ta distribuuje zvířatům vodu pomocí malého proudu, tekutinu navíc před cirkulací propláchne a profiltruje speciálním mechanismem. Smart Pet Fountain vyjde na 1 790 Kč, přídavné filtry pak stojí po třech stovkách.

Mixér na vše možné

Od zvířeny se přesuňme do kuchyně. Pokud patříte k vášnivým kuchařům, cukrářům či pekařům, zaujme vás chytrý mixér Smart Blender. Ten se specializuje na mixování teplého i studeného, má 9 rychlostí a hned 8 nožů. Z chytrých funkcí zaujme odložený start, režim čistění nebo speciální topná deska, která mixovaný obsah ještě k tomu zahřívá.

Chytrý mixér Xiaomi Smart Blender

Pro zkušené kuchaře je důležité to, že mixér má nálevku nahoře, navíc do něj můžete přidávat další materiál k rozmixování i během chodu. Mixér od Xiaomi stojí 2 990 Kč, což je při srovnání s konkurencí ještě velmi příjemná cena.

Fritéza bez oleje

Poslední zlepšovák je také z kuchyňského ranku. Xiaomi totiž nabízí vlastní verzi veleoblíbeného kuchyňského pomocníka poslední doby, a sice horkovzdušné fritézy. Koncept hovoří o tom, že díky 360° cirkulaci horkého vzduchu se jídlo připraví podobně jako v klasické fritéze, ale bez nutnosti přidávat tolik oleje.

Chytrá horkovzdušná fritéza Xiaomi Smart Air Fryer Pro 4L

Horkovzdušný friťák od Xiaomi podporuje hlasové ovládání, lze jej naplánovat na 24 hodin dopředu a umožňuje teplotní rozmezí 40 až 200 °C. Rovnou po rozbalení je k dispozici 11 přednastavených režimů podle jídla, které připravujete. Další recepty ale najdete v aplikaci, ostatně jako u mixéru Smart Blender. Xiaomi Smart Air Fryer Pro 4L stojí v oficiálním e-shopu 2 790 Kč včetně daně.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku