Domů » Bleskovky » Chystá se neoficiální Centrum notifikací pro Windows Phone 7.x a 8

Chystá se neoficiální Centrum notifikací pro Windows Phone 7.x a 8

Jednou z nejčastěji vytýkaných funkcí v operačním systému Windows Phone je jakákoliv absence Centra notifikací, ve kterém by se seskupovala jednotlivá upozornění napříč všemi aplikacemi. V Androidu a iOS je to vyřešené poměrně elegantním způsobem, kdy si uživatel z horní lišty „vytáhne“ notifikační nabídku a ihned vidí jednotlivé zprávy.

 
Jeden z návrhů možné podoby Centra notifikací

S řešením pro odemknuté telefony s Windows Phone 7.x a 8 brzy přijdou vývojáři ze serveru Windows Phone Hacker, kteří představili sofistikovanou aplikaci, ve které se budou shromažďovat notifikace z jednotlivých aplikací. Součástí bude také živá dlaždice, která bude o počtu nových notifikací informovat. Ukázku vývojové verze Centra notifikací najdete v přiloženém videu.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

12 komentářů

 1. CreAtive_34 (neregistrovaný)

  Já myslel, že v 7.x není k podobným datům přístup…

  • m1l4n (neregistrovaný)

   Ono to ani nebude oficialne dostupne v Markete ;) tato feature bude dostupna len pre rootnute zariadenia

  • Jiří Hrma (neregistrovaný)

   Přesně tak, a píšu to i v textu bleskovky.

  • CreAtive_34 (neregistrovaný)

   Já taky neříkám, že to bude v marketu, nebo pro zařízení bez rootu, číst umím… Jen jsem narážel na to, že spoustu podobných aplikací už někdo na xda zkoušel a narážel na problémy s api a s přístupem k funkcím…

 2. Michal Landsman (neregistrovaný)

  MS by jim měl ihned zavolat, koupit to, zapracovat na updatu a vydat v aktualizaci. Tenhle hype většině firem chybí.

  • m1l4n (neregistrovaný)

   MS ma uz navrhnuty jeden koncept, ktory vyzeral dost zaujimavo. Ja dufam, ze NC bude dostupne v niektorom z nasledujucich updatov.

  • DQF (neregistrovaný)

   Osobně si myslím, že něco podobného bude součástí WP9, které samozřejmě budou zpětně nekompatibilní s WP8. WP8 se již takovýchto úprav samozřejmě pravděpodobně nedočká – MS potřebuje hlavně prodávat a ne zdarma vydávat aktualizace…

  • Barv (neregistrovaný)

   No timhle způsobem určitě uspěje :-D

 3. Anonym (neregistrovaný)

  Prestante uz porad dokola pouzivat „napric“ necim… Aspon teda ze vynaechavate to „spektrum“ ale z tohohle spojeni mi je uz vyslovene blbe. Je problem rict „jednotliva upozorneni vsech aplikaci“ coz by davalo i vetsi smysl?

 4. fero (neregistrovaný)

  Chybí mi tam trošku oživit ten design aspon tak jak je to na screenech víše těmi obrázkami, jinak perfekt ;) . Ale líbí se mi spíš to řešení na screenech. A taky jsem si všiml že ostatní live tile nefungují.

 5. jk001 (neregistrovaný)

  Mne sa najviac páči myšlienka prezentovaná už dávnejšie posun z hlavnej ponuky do prava nechápem prečo stým MS váha jednoduché elegantné kedykoľvek prístupné

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *