TOPlist

Chystá se Dynavix 8 pro Pocket PC, máme se na co těšit

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Informace o nové verzi navigačního software Dynavix 8Česká společnost Dynavix a.s. stojící za stejnojmenným navigačním software, plánuje na přelomu října a listopadu tohoto roku uvést zbrusu novou verzi s pořadovým číslem 8. A jak je patrné z uvolněných materiálů, změn bude opravdu hodně a Dynavix 8 tak bude směle moci konkurovat ostatním navigačním programům.

Pro mnohé bude největším lákadlem 3D zobrazení důležitých budov a objektů na bezešvé mapě Evropy, která nabízí celkem 39 států. Extra detailní (radary, POI, ulice) by pak měla být mapa České republiky. Mapové podklady pocházejí od TeleAtlasu. Během navigace můžete kromě standardních hlasů využít i vtipnou navigaci herce Pavla Lišky. Důležitým doplňkem je evidence jízd, která podle slov výrobce dokáže sestavit účetně uznatelnou knihu jízd. Samozřejmostí je rozsáhlá databáze radarů či utilita pro sledování spotřeby paliva. Méně zdatní uživatelé ocení možnost přepnout se do zjednodušeného ovládání Dynavixu, ve které bude k dispozici pouze základní nastavení. Pro zkušené uživatele je k dispozici pokročilá správa nastavení; každý si tedy může vybrat podle svého.

-

Tip: Poslechněte si několik vtipných hlášek Pavla Lišky, které naleznete v tomto ZIP souboru (2 MB, 5 WAV zvuků).

Při zobrazení mapy a GPS navigaci lze přepínat mezi 2D a 3D pohledy, potěší i možnost volného natáčení kamery či rychlý výpočet alternativní trasy. Optimalizace doznal i algoritmus pro samotné naplánování trasy, při vzdálenosti do 100 km Dynavix cestu naplánuje do 10 vteřin, při délce do 500 km počítejte se zhruba 30 vteřinami a do 1000 km budete muset počkat okolo 45 vteřin. Při plánování trasy se nabízí možnost zakázat vybrané úseky, výrobce nezapomněl ani na podporu vlastních POI (body zájmu).

-

Dynavixu 8 nebude chybět ani podpora technologie RDS-TMC, jsem velice zvědavý, zda program dokáže komunikovat i s moduly zabudovanými například v komunikátorech od E-TENu. Pokud se chystáte na Invex a budete si funkce Dynavixu chtít prohlédnout, pak se nezapomeňte zastavit ve stánku číslo 16 v pavilonu B. Dobrá zpráva pro všechny majitele starší verze Dynavixu 7 (build 2.4) jistě je, že upgrade na osmičkovou verzi budou mít zdarma.

-

-

Evidence jízd, evidence PHM, kniha jízd
Evidence jízd je doplněna o funkci sledování spotřeby (evidence PHM) a umožňuje velmi efektivně sestavovat účetně uznatelnou knihu jízd či vést záznam o nákladech z hlediska spotřeby vozidla. Tuto funkci mohou snadno využívat i firmy pro kompletní off-line sledování vozového parku. Veškerá data se přes obslužný skript aplikace ukládají do standardního souboru pro MS Excel (.xls), snadno je tedy můžete spravovat i na počítači.

-

-

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku