Domů » Bleskovky » CG Transit: Vyhledávání dopravních spojení v ČR a na Slovensku pro WP

CG Transit: Vyhledávání dopravních spojení v ČR a na Slovensku pro WP

Ve Windows Phone Marketplace se objevila nová česká aplikace od společnosti Circlegate, která umožňuje snadno a rychle vyhledávat dopravní spojení v jízdních řádech v České republice a na Slovensku. Aktuální verze CG Transit je freeware a poskytuje následující možnosti:

 • vyhledávání spojení a odjezdů, pokročilé nastavení hledání (přestupní a průjezdní zastávky, dopravní prostředky), možnost vyhledávat z aktuální pozice
 • oblíbené spojení, možnost připnutí na hlavní obrazovku
 • posílání spojení SMS a emailem
 • zobrazení na mapě
 • jednoduché posílání SMS jízdenek
 • aplikace je lokalizovaná do češtiny, slovenštiny a angličtiny

  

Kromě historie hledání a spojení připnutých na hlavní obrazovku aplikace vyžaduje, aby bylo zařízení připojené k internetu.
Data poskytují společnosti CHAPS spol. s r.o. a Inprop s.r.o. Aplikace je zdarma plně funkční do 31.10.2012. Pokud program otestujete, podělte se o své dojmy do komentářů.

-

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

14 komentářů

 1. Super aplikace. Doporučuji. Každopádně bych uvítal živou dlaždici i pro odjezdy ze zastávky. Také by mě zajímalo, co se stane po 31.10.2012…

  • Díky, jak píše Andreas, tak čekáme na to, co umožní WP8 a poté uvidíme. Dohoda s firmou Chaps je ale taková, že ke zpoplatnění určitě dojde.

 2. Tak „Smartřády“ už dorazily i na WP, hezké :-)

  to Tomáš Kápl: další budoucnost je zmíněna přímo na stránkách Circlegate v článku popisující tuto aplikaci – záleží jaké budou možnosti WP8.

 3. no konečně pořadná apka pro hledání spojení. díky. 5 hvězd.

 4. Tomáš Slavíček

  Také jsem zatím nenašel kombinované jízdní řády, aby to vyhledávalo v městských MHD a zároveň i mezi autobusy/vlaky najednou (podobně, jako to umí velký IDOS). Jinak ale aplikaci hodně chválím, rychlá, přehledná.

  • Prozatím je v aplikaci pouze kombinace Vlaky + Autobusy. Protože je to naše první online aplikace, tak musíme celé řešení trochu otestovat a poté přibudou i další kombinace také s MHD.

 5. franta (neregistrovaný)

  Když je to online vyhledávání tak proč to není zdarma jako u androjdího Pubratnu a jizdích řádu iDdnes? Proč platíte chapsu? KDyž jsou data dostupná zdarma na webu …

  • Mathew (neregistrovaný)

   Franto, co sis šlehnul? Vždyť ta aplikace je zdarma. Je to i v textu článku :)

  • Mathew (neregistrovaný): On už to řeší dopredu,ten 10-tý měsíc ,kdy to bude placené :-)

 6. Dosti složité uvítal bych možnost připnout jednu z „Možností“ na hlavní obrazovku. Design výpisu spojení mi moc nesedí. Ty šedé pruhy by mohly mít barvu co je nastavená v telefonu. Jinak pěkné a hlavně funkční.:)

  • Já bych barvami šetřil. Ta šedá pro ty doprovodné údaje podle mého stačí. Jediné kde bych ocenil ještě navíc barvu je červená barva u číselné hodnoty zpoždění vlaku.

 7. Velmi kvalitna aplikacia…co by som vyzdvihol je zobrazenie meskania a takisto detaily trasy :) a samozrejme slovencina :)

 8. tomas85 (neregistrovaný)

  Velice povedené. Doufám, že cena bude rozumná (20-30)Kc a rád pak zakoupím:-)

 9. perfektní.. ještě bych u PID přidal možnost zvolit cílovou destinaci tapnutím do mapy popř. adresou (když už se mi odjezdová hledá podle gps) – kolikrát vím kam jedu, ale neznám názvy tamních zastávek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).