Sledujte nás na YouTube

Český rozhlas má novou aplikaci pro Windows Phone

Živé vysílání všech svých stanic nabízí Český rozhlas nově i v telefonech s operačním systémem Windows Phone 7.5. V nabídce jsou všechny celoplošné, regionální a digitální stanice Českého rozhlasu. Nechybí ani vysílání do zahraničí a dva internetové streamy. Aplikace iRadio je vůbec první aplikací z produkce českých médií pro tuto platformu. Uživatel si u každé stanice může vybrat kvalitu přehrávání (vyšší pro bezdrátové sítě wi-fi, nižší pro datové připojení na mobilu). Protože aplikace podporuje multitasking, mohou uživatelé pohodlně pracovat s ostatními aplikacemi v telefonu, třeba číst e-maily, aniž by se kvůli tomu poslech rádia přerušil. Je také možné nastavit čas, kdy se rádio automaticky vypne. 

-

Aplikace je k dispozici zdarma a stahovat ji můžete rovnou z Marketplace. Vzhledem k tomu, že aplikace načítá živé vysílání rozhlasu prostřednictvím internetu, měli by ji uživatelé zapínat v dosahu bezdrátových sítí, nebo s aktivovaným datovým paušálem, aby předešli zvýšeným poplatkům za přenesená data. Pokud aplikaci otestujete, podělte se v diskuzi o to, jak se vám líbí a co byste případně ještě vylepšili.

Michal Javůrek

9 komentářů

 1. JiriE (neregistrovaný)

  Tak jsem se zaradoval, že konečně. Ale zjistil jsem, že je to pořád ta stará nefunkční aplikace, o které jsme tady již diskutovali:

 2. JiriE (neregistrovaný)

  [odkaz]

 3. mimonaut (neregistrovaný)

  no, mě to poprvé “nahrávalo” dlouho, ale už šlape dobře, běží v pohodě i na pozadí, časy pro spuštění aplikace i spuštění přehrávání se po prvém pomalém dostaly na pár sekund.. Vadí mi jen menší hlasitost výstupu..

 4. JiriE (neregistrovaný)

  Tak jak se píše v diskuzi (odkaz výše), na různých zařízeních se program chová různě. Na nových HTC (Titan a Radar) zatím nefunguje.

 5. lofwyr (neregistrovaný)

  Aaaaa, příprava půdy pro placení poplatků rozhlasu a televize na mobilech.

 6. stenlik (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  * Aplikace iRadio pro WP7 byla zpřístupněna celosvětově.

  * Dnes ráno (13.12.2011 0:37) jsme obdrželi informaci, že je k dispozici je na Marketplace update na verzi 1.1.0.0 (z původní 1.0.0.0). Tato verze je již schválená pro stahování uživateli (je ve stavu Published), ale nejspíše bude trvat několik hodin – předpokládáme nejpozději do příštího dne – než bude umožněno stahování verze 1.1.0.0 na uživatelské telefony.

  * Verze přináší změny při načítání hudebních streamů – především ošetření procesu inicializace stahování dat.

  S pozdravem

  Vývojáři

  [odkaz]

 7. stenlik (neregistrovaný)

  Ode dnešního dne (3.5.2012) je dostupná verze 2.0 aplikace iRadio. Hlavní rozdíl vůči předchozí verzi je, že aplikace podporuje i nové telefony s operačním systémem Windows Mango (testováno s telefonem Nokia Lumia 800 a HTC Radar). Tyto telefony nebyly díky chybě v operačním systému podporovány – problém se podařilo vyřešit přechodem na WMA formát hudebních streamů (Přehrávání AAC na pozadí podporují nadále jen telefony, které byly na OS Mango updatovány, nikoliv telefony, které jsou již s OS Mango distribuovány – více o této chybě zde: [odkaz]).

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *