TOPlist

Český rozhlas má novou aplikaci pro Windows Phone

Živé vysílání všech svých stanic nabízí Český rozhlas nově i v telefonech s operačním systémem Windows Phone 7.5. V nabídce jsou všechny celoplošné, regionální a digitální stanice Českého rozhlasu. Nechybí ani vysílání do zahraničí a dva internetové streamy. Aplikace iRadio je vůbec první aplikací z produkce českých médií pro tuto platformu. Uživatel si u každé stanice může vybrat kvalitu přehrávání (vyšší pro bezdrátové sítě wi-fi, nižší pro datové připojení na mobilu). Protože aplikace podporuje multitasking, mohou uživatelé pohodlně pracovat s ostatními aplikacemi v telefonu, třeba číst e-maily, aniž by se kvůli tomu poslech rádia přerušil. Je také možné nastavit čas, kdy se rádio automaticky vypne. 

-

Aplikace je k dispozici zdarma a stahovat ji můžete rovnou z Marketplace. Vzhledem k tomu, že aplikace načítá živé vysílání rozhlasu prostřednictvím internetu, měli by ji uživatelé zapínat v dosahu bezdrátových sítí, nebo s aktivovaným datovým paušálem, aby předešli zvýšeným poplatkům za přenesená data. Pokud aplikaci otestujete, podělte se v diskuzi o to, jak se vám líbí a co byste případně ještě vylepšili.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku