CES v Las Vegas v ohrožení? Z veletrhu se odhlašují velká jména

CES

A je to tady zase. Když už jsme mysleli, že se svět vrací do normálu a že příští rok bude plný zajímavých technologických konferencí s fyzickou účastí novinářů a fanoušků, ozvala se nová mutace nemoci COVID-19, aby tyto plány překazila. Aktuálně je v ohrožení lednový veletrh CES.

Z veletrhu CES se odhlašují velká jména

Veletrh CES by se měl odehrát tradičně v Las Vegas mezi 5. a 8. lednem příštího roku. Alespoň takový je dosavadní plán, ovšem v posledních dnech se v něm začínají objevovat velké trhliny. Ze strachu z mutace Omicron se z veletrhu postupně odhlašují velké značky, mezi nimi například Google, Meta, Amazon, Lenovo, Twitter, Intel, TikTok nebo hlavní sponzor akce, operátor T-Mobile. Důvod všech odhlášených je stejný – obavy z bezpečnosti jejich zaměstnanců i návštěvníků akce. Všechny zmíněné firmy zrušily na veletrhu svoji osobní účast, ovšem je možné, že narychlo uspořádají online obdobu svých plánovaných akcí.

Organizátor akce, společnost Consumer Technology Association (CTA), zatím nemá v plánu veletrh zrušit. Bezpečnostní opatření jsou prý nastavená dobře – účastnici se musejí prokazovat očkováním, musejí nosit zakryté dýchací testy, všude budou dostupné testy a kromě toho se počítá s nižší návštěvností než obvykle. Sám prezident a generální ředitel CTA ve svém nedávném projevu uvedl, že vystavovatele od veletrhu odrazuje spíše polovodičová krize než pandemie COVID-19.

Jsme zvědaví, zda veletrh CES nakonec proběhne. Na jednu stranu se dá počítat, že počet odhlášených se bude zvětšovat, na druhou stranu zrušit tak velkou akci není nic jednoduchého ani pro pořadatele, ani pro samotné účastníky.

Naše redakce na veletrh CES míří, abychom vám zprostředkovali zpravodajství přímo z místa dění. I přes odhlášení některých velkých hráčů se nebojíme, že by zde byla nouze o zajímavé technologické novinky.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku