Ceny Nexusu 4 mimo obchod Google Play nebudou příliš příznivé

Google před nedávnem představil svůj nový referenční telefon Nexus 4, který pro něj tentokrát vyrobila jihokorejská společnost LG Electronics. Kromě zajímavé hardwarové výbavy, kterou jsme ostatně znali již dopředu, byli zájemci potěšeni zprávou o velmi slušně nastavených cenách. Ty se však týkají pouze prodeje prostřednictvím internetového obchodu Google Play, který je ale dostupný jen v sedmi zemích světa. Jak se ukázalo, zákazníci z ostatních částí zeměkoule zřejmě nebudou mít takové štěstí.

 

Zbývající prodejní kanály má totiž na starost firma LG a její cenová politika je podle prvních zpráv nastavená na zcela jiné úrovni, samozřejmě vyšší. Zatímco evropská cena, za kterou základní model Nexusu 4 s 8 GB vnitřního úložiště nabízí Google, činí 299 EUR, podle obchodníků z dalších zemí starého kontinentu se doporučená maloobchodní cena od LG pohybuje kolem 549 EUR. Španělský řetězec s mobilními telefony Phone House dokonce vydal tiskové oznámení, podle kterého nebude Nexus 4 kvůli vysoké ceně vůbec prodávat.

LG Nexus 4 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

V naší kotlině je zatím nižší varianta Nexusu 4 nabízena za 9 990 Kč. Jedná se ale jen o nezávaznou předprodejovou nabídku a je pravděpodobné, že se cena nakonec změní.

Zdroj: AndroidCentral

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku