TOPlist

Cenově dostupná vlajková loď OnePlus 11R odhalena na prvních renderech

oneplus 11
  • Na první pohled od sebe OnePlus 11 a 11R nerozeznáte
  • Design i volba materiálů by měla být podobná
  • Cena se má pohybovat okolo 13,5 tisíc korun

Nové vlajkové telefony čínského výrobce OnePlus už jsou téměř za rohem, což ovšem neznamená, že by intenzita uniklých informací měla sestupnou tendenci. Kromě plnohodnotného vlajkového modelu OnePlus 11, který si svou čínskou premiéru již odbyl, očekáváme během globálního představení 7. února také odhalení cenově příznivějšího OnePlus 11R. Ten se nyní ukázal na prvních renderech, o jejichž zveřejnění se postaral známý leaker Abhishek Yadav.

Na první pohled ani nepoznáte, že jde o odlehčenou variantu vlajkového modelu. Kruhový fotomodul se nachází víceméně na stejném místě, povrchová úprava zad vypadá taktéž podobně, avšak na přední straně je decentní průstřel pro selfie kameru umístěn uprostřed namísto vlevo. Dočkáme se nejméně dvou barevných variant.

OnePlus 11R Abhishek Yadav 2 jpg
OnePlus 11R

Pozitivním zjištěním je návrat fyzického přepínače zvukových profilů, který u předchozí generace OnePlus 10R a OnePlus 10T chyběl. Z vnitřní výbavy se spekuluje o čipsetu Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 či 5000mAh baterie s podporou 100W nabíjení. Cena by se měla pohybovat okolo 500 dolarů (cca 13 300 Kč s DPH).

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku