Domů » Články » Celio RedFly: Promění váš komunikátor v malý notebook

Celio RedFly: Promění váš komunikátor v malý notebook

-Kapesní počítače jsou prakticky zmenšené notebooky s vlastním operačním systémem, zmenšení si ale logicky žádá omezenou velikost klávesnice, displeje a dalších ovládacích prvků. Společnost Celio před nedávnem představila vlastní projekt RedFly, který vašemu komunikátoru přidá nové funkce.

Platformu RedFly bychom mohli označit jako dokovací stanici nebo terminál pro PDA. Jedná se o malý subnotebook, který disponuje 8 palcovým dotykovým displejem s WVGA rozlišením, plnohodnotnou QWERTY klávesnici a touchpadem. Rozměry jsou 25x152x229mm, hmotnost je necelý 1kg (2 libry). Výdrž by se měla pohybovat okolo 8 hodin nepřetržitého provozu. Škoda jen té ceny, 500 USD je za takové zařízení celkem dost, zvláště když k veškerým operacím potřebuje kapesní počítač, bez kterého je RedFly nepoužitelný. Za tuto cenu lze navíc pořídit i Asus EEE, který toho po stránce funkčnosti zvládá mnohem více.

-

RedFly dále nabízí VGA-out a 2 USB porty pro nabíjení PDA nebo připojení myši/flash disku. Redfly je ve svém ohledu velice unikátní zařízení, po propojení s komunikátorem se veškerý obraz přenáší na jeho displej, pro svou práci využívá hardware kapesního počítače. Díky prostorné klávesnici a velkému displeji je však ovládání mnohem použitelnější a celý systém tak například na cestách dokáže značně usnadnit psaní textů. Ovládání je prosté, nahrajete ovladač do kompatibilního zařízení a připojíte pomocí USB nebo spárujete přes Bluetooth.

-

Jakákoliv aplikace spuštěná na Pocket PC (včetně samotného operačního sytému) je současně zobrazena na RedFly, bez jakékoliv modifikace, o čemž se můžete přesvědčit z přiložených fotografií. RedFly navíc umí systém zobrazit ve vyšším rozlišení (800×480px).

-

Díky VGA-out výstupu je možné připojit Redfly na klasické LCD, televizi nebo projektor, což s sebou přináší spoustu dalších možností a využití, zejména při přednáškách a prezentacích. Pokud vás toto řešení přesto zaujalo, můžete navštívit oficiální stránky výrobce

Zobrazení na Pocket PC a na displeji RedFly
-

-

Všechny procesy se tedy odehrávají přímo ve vašem komunikátoru, stačí se tedy jen spárovat a Redfly se už postará o sdílení obrazu. RedFly zatím podporuje jen několik málo komunikátorů.

Operátor Model Výrobce Operační systém 
AT&T  Tilt (Kaiser)  HTC  Windows Mobile 6 Professional
Sprint  700w/wx  Palm  Windows Mobile 5.0 
Sprint  Mogul  HTC  Windows Mobile 6 Professional 
Verizon  700w/wx  Palm  Windows Mobile 5.0
Verizon  i760  Samsung  Windows Mobile 6 Professional 
Verizon  XV6800  HTC  Windows Mobile 6 Professional 

Blokové schéma; takto celý systém pracuje
-

Video: Představení přístroje a reálné použití

Zdroj: MSmobiles

Sir Andrew

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments