Domů » Bleskovky » Čekání je u konce: Apple zítra začne prodávat Mac Pro a Pro Display XDR

Čekání je u konce: Apple zítra začne prodávat Mac Pro a Pro Display XDR

Apple na začátku letošního června představil profesionální modulární počítač Mac Pro a monitor Pro Display XDR, dodnes je však nedokázal přivést na pulty obchodů. Od zítřejšího dne však konečně bude možné si novinky objednat.

apple mac pro 1 6

Ceny konkrétních konfigurací se dozvíme až zítra, zatím musíme vycházet ze startovacích částek oznámených v červnu – Mac Pro v konfiguraci s 8jádrovým procesorem Intel Xeon, 32 GB RAM, 256GB SSD bude startovat na 5 999 USD (asi 139 tisíc korun bez DPH), stejnou částku zaplatíte i za monitor Pro Display XDR. Pokud u něj oželíte speciální protireflexní vrstvu, můžete 1 000 dolarů ušetřit, pokud budete chtít monitor i ze stojanem, musíte naopak 1 000 dolarů přidat.

Alza.cz překvapuje cenami

Ještě před startem předobjednávek se objevil Mac Pro a Pro Display XDR na e-shopu Alza.cz; monitor se na chvíli zjevil za překvapivě nízkou cenu 43 169 korun, počítač s 12jádrovým procesorem, grafickou kartou Radeon Pro Vega II s 32GB pamětí, 1,5TB RAM a 4TB úložištěm přijde podle Alzy na 204 823 korun.

alza

Je však možné, že se jedná o pouhé první „nástřely“ cen, které se ještě budou měnit; koneckonců se spekuluje, že Mac Pro v nejvyšší konfiguraci může stát i 1,5 milionu korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. o by ma zaujímalo koľko ľudí si to kúpi a argument prečo.

  • Kolik, těžko říct – je to produkt zaměřený na profesionální odvěví – stříhače videa, pro rendering animovaných filmů atd. Zákazníci jsou firmy, např. animační studia jako Pixar, televizní produkce apod., kteří si těch MB Pro nakoupí rovnou desítky. Odpověď na otázku „prečo“ je jednodušší: výkon a platforma.

 2. 😂 Chci vidět zda fandové tady iOvce si pořídí takové pc když honí ego, že mají na vše.

  • Věnuj se low end zařízením kam patríš a bude ti fajn, když máš z Applu takový mindrák :-D

   • Mindrak? Proč vždyť tenhle stroj je výkonově o ničem proti ceně za tu cenu mam 2x tak větší výkon než struhadlo 😂 Bože fakt sám analfabet.

   • Tenhle stroj je výkonově o ničem? Analfabet? Se divím, že máš čas mezi tím pípáním na kase v Lídlu psat tyhle moudra.

   • JP23: Prave neumela jako Martin maj bohuzel az moc volneho casu a takhle to potom vypada.

   • Bohuzel tolik casu fakt nemam:/

 3. Schopnému grafikovi, strihači, tvůrci speciálních efektů nebo i programátorovi se to zařízení zaplatí během pár měsíců a vydrží minimálně pět let. Není to v žádném případě masová záležitost.

  Upgradovat budou určitě filmová studia a další podobné kreativní firmy.

  • Spousta lidí to nakoupila na Alze za ty ceny nízké a čekají, že jim to Alza dá. Už se začali i domlouvat na soudech a právníka. Bylo to na Lsa, ti už ty články radši smazali.

   • Jsem velice zvědavý, jak se k tomu Alza postaví. Záleží jak mají postavené podmínky – zda se jedná jen o předpokládanou předprodejní cenu, která může být ještě upravena, nebo o závaznou cenu. Každopádně doufám, že vše bude objasněno.

   • To jsem nějak přehlídl. Jaké ceny měla Alza, je k tomu někde více informací? To mě docela zajímá.

   • Předprodávali ho za nějakých 43kKč (tu verzi, která se bude prodávat za 5k$), takže tak za třetinu.

   • Mac pro nejvyšší sestava co má stát 1.5mega za 202000kc

   • Objednávku zrušili, že nemůžou dodat za tu cenu. A 5000kc kredit za odstupné

   • Vlastní zkušenost? Je to v souladu s podmínkami?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).