TOPlist

CeBIT 2006: Na jaká WM zařízení se můžeme těšit ?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

CeBIT 2006Veletrh CeBit je vůbec nejvýznamnější událostí v oblasti informačních technologií, softwaru a především telekomunikační techniky. Letošní ročník 2006 nám už pomalu klepe na dveře, neboť brány výstaviště se pro tento rok otevřou v německém Hannoveru od 9. – 15. března, Pojďme se proto podívat, na co zajímavého se ze světa Windows Mobile můžeme těšit. Článek je rozdělen na dvě části – PocketPC zařízení a Smartphone telefony.

PocketPC

Gigabyte G-Smart i
Společnost Gigabyte, která na trh PocketPC zařízení pronikla teprve nedávno s PPC g-Smart, chystá na CeBitu představit jeho nástupce s označením g-Smart i. Série g-Smart nabízí kromě funkcí klasického GSM PPC také integrovaný analog. TV a radio tuner. S jakou konkrétní inovací nový g-Smart i přijde však zatím není známo. K dispozici je pouze jedna fotografie nového ,,íčka,, na které však zařízení zrovna elegantně nevypadá, ostatně posuďte sami.

Další informace o Gigabyte G-Smart naleznete v této bleskovce.

GSmart i

Tip: Pro zobrazení plné velikosti obrázků klikněte na jejich miniatury

 

Mitac Mio
Společnost Mitac dokázala již loni v srpnu všem pořádně zamotat hlavu ohlášením zařízení Mio A701 a A700. Model A701 je určen pro asijský trh a A700 pro evropský. Táto zařízení vynikají opravdu špičkovou HW konfigurací, samozřejmostí je OS WM5.0, integrovaná GPSka, VGA displej a procesor s taktem 520Mhz. Je škoda, že na Wi-Fi či podporu sítí UMTS výrobce zapomněl. Je jasné, že na Cebitu tyto perly nemohou chybět a Mitac se zde dále chystá představit nedávno ohlášené PocketPC P350 a P550, které také disponují integrovanou GPS či 400hz procesorem.

Přečtěte si podrobné informace o modelech A701 a A700, první bleskovku o modelech P350 a P550 pak naleznete zde.

 Mio A701    Mio P550
 Mio A701    Mio P550

 

E-Ten
Tato společnost je již mezi PPCčkáři celkem známá a oblíbená, ostatně s jejich zařízeními se můžete setkat i v České republice. Posledním kouskem, který tato společnost poodhalila byl model E-Ten G500, o kterém jsme vás také několikrát informovali. Toto zařízení nabízí 400Mhz procesor, OS WM5.0 a především GPS navigaci, je však škoda, že displej je klasický QVGA 320x240px. Model G500 by na CeBitu rozhodně neměl chybět, stejně jako model M600, který byl již dříve představen na Computexu.

Další bleskovky o G500 naleznete zde a zde.

E-Ten G500   E-Ten M600
 E-Ten G500    E-Ten M600

 

Série Loox T800

Série Looxů má již také velmi početné zastoupení a na CeBitu samozřejmě nebude chybět ani nejnovější série Loox T zastoupená modelem T800. Je pravda, že T800 byla již představena na nedávné 3GSM konferenci, ovšem ne každý se do Barcelony mohl podívat a Hannover je přeci jen mnohem dostupnější. Série Loox T800 samozřejmě běží na operačním systému Windows Mobile 5.0, nechybí integrovaná klávesnice, která se však podepisuje na celkem nepraktických rozměrech zařízení a především pak na malém displeji s rozlišením 240×240. Přesto však nechybí výkonný procesor s taktem 416Mhz a potěší také podpora UMTS, Wi-Fi 802.11g nebo integrovaný GPS přijímač.

O Looxech série T800 jsme psali zde a zde.

Loox T800 series

 

Smartphone telefony

Samsung i310
Zrovna dnes se na internetu objevila první informace o novém smartphonu Samsung i310, který vychází ze staršího a ne příliš úspěšného modelu i300. Naštěstí se pánové v Samsungu poučili a nová i310, která bude světu poprvé představena právě na CeBitu konečně nabídne OS Windows Mobile 5.0 (starší předchůdce nabídl pouze WM2003SE a to spatřil světlo světa teprve nedávno). Dalším vylepšením u i310 je také pevný disk s úctyhodnou kapacitou 8GB (tedy dvojnásobek oproti i300). Bohužel stále chybí podpora Wi-Fi nebo sítí třetí generace, budeme si tak muset vystačit s EDGE a GPRS. A kdo ví, možná se na CeBitu objeví ještě utajovaný model i320, který by měl nabídnout především integrovanou QWERTY klávesnici.

Samsung i310

 

Toshiba
Do světa Windows Mobile se chystá proniknout i japonská společnost Toshiba, která by na CeBitu měla představit své nové smartphony. Bohužel jakékoliv další informace jsou zatím přísně střeženy budeme si tedy muset počkat až na samotné zahájení veletrhu.

Toshiba

 

Závěr
Na Cebitu se samozřejmě objeví i další světoví výrobci WM zařízení, společnosti jako HTC nebo HP však zatím žádné konkrétní informace o tom, co na CeBitu představí do světa nepustili. Osobně bych ale tipoval, že HTC představí své PPC Hermes a nebo smartphone StarTrek, nechme se tedy překvapit, za pár dní je tu CeBit 2006 !

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku