Bývalý designér Applu navrhl nejstylovější klaunský nos. Koupit si ho můžete i vy

nos klaun comic relief
  • Legendární designér Jony Ive už několik let nepracuje v Applu
  • Založil vlastní firmu, která teď navrhla třeba charitativní klaunský nos

Jony Ive, bývalý šéfdesignér Applu, který se podílel na vzhledu iPhonů, iPadů a Maců, si před lety založil vlastní designerské studio LoveFrom. Nyní se spojil s britskou charitativní organizací Comic Relief, kterou založil scenárista Richard Curtis (Mr. Bean, Černá zmije).

Comic Relief každý rok slaví Red Nose Day (Den červených nosů), letos připadá na 17. března. V tento den pořádá charita speciální akce a vysílání v rádiu ve snaze vybrat peníze na podporu chudých a znevýhodněných. A právě k této příležitosti navrhl Jony Ive speciální klaunský nos.Apple update tim cook jonathan ive 062619 apple designer for press by appleNepřehlédněte

Problémy a předražené konzultace? Jony Ive podruhé končí v Applu

Produkt je zhotoven ze zdobeného překládaného papíru, dokonce pochází z 95 % z rostlinných materiálů. Britská stanice BBC nazvala design klaunského nosu „největší proměnou od roku 1988, kdy se klaunské nosy začaly používat“.

Přímo na webu Comic Relief si můžete nos objednat i vy, stojí 2,5 libry (asi 70 korun). Veškerý výdělek z prodeje jde na charitu. Vloni dokázala organizace Comic Relief – i díky Red Nose Day – vydělat skoro 43 milionů liber (1,15 miliardy korun).

Autor článku blank
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku