Domů » Bleskovky » Budoucnost je tady. Vivo začne brzy prodávat svůj bezrámečkový smartphone

Budoucnost je tady. Vivo začne brzy prodávat svůj bezrámečkový smartphone

Čínská společnost Vivo přivezla na únorový veletrh MWC koncept bezrámečkového smartphonu Apex FullView. Toto zařízení se neobjevilo pouze na papíře či na pouhých 3D renderech, ale jako funkční prototyp s téměř bezrámečkovým displejem, vysouvací selfie kamerkou a čtečkou otisků prstů v displeji.

Vivo Apex: funkční koncept skutečně bezrámečkového telefonu s vysouvací selfie kamerkou

Nedávno se objevily spekulace, že toto zařízení nezůstane pouze ve stádiu prototypu, ale že skutečně půjde do prodeje. A zdá se, že tato chvíle se začíná blížit – Vivo totiž koná 12. června tiskovou konferenci a na pozvánku umístilo právě obrázek modelu Apex. Popisek „budoucnost smartphonů je tady“ nás nenechává na pochybách.

Bohužel zatím nevíme spoustu informací, nevíme nic o výbavě, prodejním jméně, ceně nebo dostupnosti. Bohužel nemůžeme očekávat, že se chystaná novinka dostane i na náš trh, ale snad bude alespoň inspirující pro ostatní značky, které na našem trhu figurují.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

22 komentářů

 1. Já nevím, asi mám vidiny. Já tam prostě ten rámeček vidím. Tak jako jsem ho viděl u jiného podobně titulovaného zařízení. Tak jako jsem viděl půl metru kabelu u bezdrátových sluchátek.
  Už mi asi hráblo ????

  • Divne, ze si stejne nepindal, kdyz redakce psala o „bezrameckovem“ iphonu X nebo kdyz jsi videl kabel u nove jablecne „bezdratove“ nabijecky. Pockej, to neni divne, ty jsi proste UNI.
   S posledni vetou souhlasim, ale je to uz docela dlouho co se ti to prihodilo:) Konecne jsi na ti prisel?

  • A první úlovek, ani to netrvalo ????
   A když už jsi na tom háčků, tak sis dokonce naběhl na vidle, viz recenze iPhone X zde na serveru.
   Jak je htcjirka otravný, ty jsi zábavný a zase si udělal den světlejší ???? TY

  • uni, nemusis dal potvzovat ze ti hrablo, ja ti to verim. Ale klidne si pokracuj dal v tech nesmyslech, kdyz se na pracaku nudis.

  • Hráblo ti už hodně dávno :D.
   U bezdrátových sluchátek je bezdrátový myšlen přenos signálu. To že jsou něčím spojeny s tím nemá co dělat. Nejspíš to bude kabel a ne drát.
   S bezrámečkem s tebou ale jinak musím souhlasit, rámeček tam rozhodně je.

   A vysouvací selfie kamera? výsměch. To je návrat do minulosti.

  • Druhý úlovek, krása krása ????

  • už jak jsem četl nadpis tak jsem věděl že tady bude uni brblat … a taky že jo a ještě se přiznal :D :D :D

  • No jo, klasik na scéně. :) Pochop už, že výraz „bezrámečkový“ neznamená, že se jedná o smartphone bez rámečků, ale s minimálními rámečky. Stejně jako třeba bezkontaktní myčka není bezkontaktní (v ruce musíš držet wap), bezedný kelímek u KFC, který samozřejmě dno má atd… Zkrátka pojem. Smiř se s tím a už nám tady dál nedokazuj svoje mentální poruchy, my o nich víme, neboj. ;)

  • Poradne si to zapamatuj Uni a natluč do sve makovice Uni, az s tim prijde dalsi model iPhone, aby jsi vedel od koho to okopiroval a dalsi vyrobci od koho to okopirovali, od Apple/iPhone nikoliv.

  • Neni dulezite, kdo s tim prisel prvni, ale kdo to zpopularizoval a dal tomu smysl. Apple vs. 1000 vyrobcu Androidu.

  • Ak to niekto zpopularizoval, tak xiaomi. Aj ked samozrejme nebok prvy…

 2. Velikost ramecku je to posledni co u mobilu resim.

 3. Každý si bezrámečkovost představuje asi jinak. Dříve u telefonů lidem vadilo, že displej zobrazuje určitou plochu a většinou podélně byly jasně viditelné nevyužité části displeje a nebo to bylo pouze krycí sklo aby to lícovalo s tělem/konstrukcí telefonu. Já nelpím na totální bezrámečkovosti na co naražejí jiní chytřejší než jsme my. Vždy jsem chtěl aby ta zobrazovací část displeje byla pokud možno co největší bez těch černých jasně viditelných okrajů. Na mém Mi Mix jsou okraje, ale není to rušivé jako u dřívějších telefonů. Člověk by si myslel, že je to již rámeček kontrukce telefonu. Ano mohlo by to být ještě tenčí a u dalších tipů asi bude, ale stále to vypadá skvěle. Pokud bude chtít výrobce udělat 100% bezrámečkovost, tak bude muset ten displej dát souběžně s okrajem rámečku kontrukce telefonu. Potom ale nastane to, že pád telefonu bez ochranného krytu bude znamenat skoro vždy rozbitý displej. Pokud nevymyslí opravdu nerozbitný displej. Další problém může být repráček či přední kamera. V rámci vytvoření přijde výrobce s něčím novým a stejně se na něj snesou kritiky jak je to špatně. Xiaomi u mého Mi Mix dalo repráček pod displej a v recenzích to haní a ostatní se toho chytaj jak ho..o kšile, ale přitom to funguje naprosto korektně a nemůžu si na to stěžovat. Dokonce když si nějakým způsobem dáte telefon při hovoru špatně nebo obráceně slyšíte stále stejně. Takže z nevýhody je výhoda. Nakonec většina lidí tam dá kryt a okraje si stejně zakryje vyjma 10% lidí co kryty nechtějí. Ti jsou potom hlavně největšími fanoušky servisů.

 4. Pro mě je tohle rozhodně směr, kterým by se to mělo ubírat. Možná je to tím, že selfie kameru využiju 2x za rok. Ale i tak, bude podle mě v budoucnu tlak na to, aby selfie kamera byla „schovatelná“. Jak se to už začíná objevovat u notebooků.

  • Je pravdou, že spousta lidí si doma přelepuje přední kamerku z důvodu bezpečnosti. Já jí sice přelepenou nemám, ale několik mých přátel ano. Takže kamerka v mobilu by mohla být stejně zneužitelná. Já těch fotek přední kamerkou taky za rok moc neudělám.

 5. Jsem přesvědčen, že toto je jedna ze správných cest vývoje smartfonu a díky za ní, hlavní je, aby pochopili i ostatní výrobci, kudy vede cesta, ale to bude problém. Souhlasím s tím aby přední kamera byla skrytá a to z více důvodů. Dnes není smartfon určen výhradně k telefonování a převažují jednoznačně jiné funkce a proto i display musí být přizpůsoben nynějším požadavkům.
  Snad názor rozumných uživatelů přinutí výrobce a návrháře dát se na správnou cestu.

 6. Další krok k tomu, aby všechny telefony vypadaly opět o něco více stejně. Ale ne, vypadá dost zajímavě, jen mám trochu dojem, že čtečka v displayi bude muset projít ještě nějakým vývojem, než bude ideální.

  • Přesně. Dneska i „skoro“ vlajkové telefony mají občas problém se čtečkou(viz Honor 10) natož až bude pod displejem/sklem. Očekávám velké porodní bolesti.

 7. Super.Hned to navliknu do poradnyho silnyho gumovyho obalu, abych to nerozbil ????

  • Jestli bude moznost mit obal :D , zalezi, kde se bude vysouvat kamerka. :D

 8. Konecne! Kdo je pro spolecnou objednavku? :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).