Bude Samsung vyrábět vakcíny proti covidu-19? V USA probíhají jednání s Pfizerem

covid coronavirus kovid koronavirus vakcina vaccine unsplash

Společnost Samsung by mohla na Korejském poloostrově vyrábět vakcíny proti viru COVID-19 od firmy Pfizer. To je pravděpodobně jedno z témat, které bude probírat jihokorejský prezident Mun Če-in, jenž je aktuálně na návštěvě ve Spojených státech, s ředitelem Pfizeru Albertem Bourlarem.

Základ pro výrobu vakcín v Jižní Koreji byl položen už v květnu, kdy prezidenti Mun a Biden dospěli k dohodě o společném vývoji vakcín mezi Jihokorejskou republikou a Spojenými státy. Partnerství je založeno na investičním plánu v hodnotě 2 miliard dolarů (cca 43 miliard korun) a má za cíl vytvořit z Jižní Koreje největšího producenta vakcín v Asii.

Jižní Korea se má stát největším producentem vakcín v Asii

Ačkoli většina z nás má Samsung spojený především s výrobou chytrých telefonů, jihokorejský čebol se angažuje v mnoha odvětvích lidské činnosti, mimo jiné také ve zdravotnictví. V případě výroby vakcín máme tedy na mysli divize Samsungu s názvem Samsung Biologics a Songdo. Z dohody má také profitovat jeden z konkurentů Samsungu, společnost SK Bioscience, jež spadá pod jihokorejský čebol SK Group.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku