Domů » Bleskovky » Bude Samsung vyrábět vakcíny proti covidu-19? V USA probíhají jednání s Pfizerem

Bude Samsung vyrábět vakcíny proti covidu-19? V USA probíhají jednání s Pfizerem

Společnost Samsung by mohla na Korejském poloostrově vyrábět vakcíny proti viru COVID-19 od firmy Pfizer. To je pravděpodobně jedno z témat, které bude probírat jihokorejský prezident Mun Če-in, jenž je aktuálně na návštěvě ve Spojených státech, s ředitelem Pfizeru Albertem Bourlarem.

covid coronavirus kovid koronavirus vakcina vaccine unsplash
Samsung by rád vyráběl vakcíny proti koronaviru

Základ pro výrobu vakcín v Jižní Koreji byl položen už v květnu, kdy prezidenti Mun a Biden dospěli k dohodě o společném vývoji vakcín mezi Jihokorejskou republikou a Spojenými státy. Partnerství je založeno na investičním plánu v hodnotě 2 miliard dolarů (cca 43 miliard korun) a má za cíl vytvořit z Jižní Koreje největšího producenta vakcín v Asii.

Jižní Korea se má stát největším producentem vakcín v Asii

Ačkoli většina z nás má Samsung spojený především s výrobou chytrých telefonů, jihokorejský čebol se angažuje v mnoha odvětvích lidské činnosti, mimo jiné také ve zdravotnictví. V případě výroby vakcín máme tedy na mysli divize Samsungu s názvem Samsung Biologics a Songdo. Z dohody má také profitovat jeden z konkurentů Samsungu, společnost SK Bioscience, jež spadá pod jihokorejský čebol SK Group.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Zjevně dobrý kšeft…

  2. A ke kazde vakcine dostanete telefon, pracku i lednicku zdarma 😂😂😂😂😂

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).