TOPlist

Bude iPhone stát 50 tisíc korun? Nabušený model Ultra nabírá zpoždění

iPhone 14 Pro
  • Apple podle všeho plánuje uvést ještě prémiovější iPhone
  • Model s přídomkem Ultra však údajně dorazí až za rok, nikoliv letos

Na konci loňského roku začaly prosakovat spekulace ohledně ještě luxusnějšího iPhonu, který by měl dorazit s řadou 15. iPhone 15 Ultra, jak by se mohl jmenovat, má mít lepší výbavu v čele s periskopickým fotoaparátem s optickou stabilizací, titanovou konstrukci a samozřejmě také vyšší cenu.iphone 15 unsplashNepřehlédněte

iPhone 15 Ultra ukončí jednu éru. Příznivci kompaktních superphonů ostrouhají

Mark Gurman z agentury Bloomberg však tvrdí, že všechno bude trochu jinak. Lépe vybavená „Ultra“ prý skutečně dorazí, nicméně ne letos s iPhonem 15, ale nejdříve v roce 2024 po boku iPhonu 16. Původní spekulace také poukazovaly na to, že verze Ultra nahradí Pro Max. Nyní to ale vypadá, že prémiová Ultra doplní aktuální jablečnou sestavu.

Nový nejvybavenější iPhone ale zcela jistě dostane vyšší cenovku. V tuto chvíli nemáme jakékoliv indicie k tomu, kolik by novinka pro příští rok měla stát. Základní paměťová konfigurace iPhonu 14 Pro Max již nyní začíná na 36 990 Kč včetně DPH, takže chystaná novinka by měla stát minimálně 40 tisíc korun. Možná ale bude ještě dražší, ostatně někteří konkurenti se nebojí si za své telefony říct i přes 50 tisíc korun.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku