BSQUARE přináší technologii dvou SD slotů pro PPC a SP zařízení

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Dva SDIO slotySpolečnost BSQUARE představila novou verzi své technologie SDIO Now! 2.2, která umožňuje připojit na jeden řadič v zařízení dva SDIO sloty. V praxi to tedy bude znamenat, že pokud váš PPC např. nepodporuje Wi-Fi sítě a vy ještě neplánujete upgrade na nové zařízení, stačí si zakoupit Wi-Fi kartu do SD slotu a nemusíte se bát, že díky ní nebudete moci používat paměťovou kartu z nedostatku volných SD slotů v zařízení.

Je pravda, že jsou na trhu i SD Wi-Fi karty s vestavěnou pamětí, ovšem řešení od BSQUARE přináší ještě další výhody, například značné zvýšení výkonu (až o 200%) při práci s Wi-Fi SD kartou. Další praktické využití vidím v situacích, kdy potřebujete vašemu kamarádovi nahrát vaše data ze své paměťové karty na jeho. Nemusíte nyní vyhledávat čtečku a stolní PC nebo složitě kopírovat soubory z karty do zařízení (Storage) a pak teprve na další kartu, a to jste ještě omezeni právě kapacitou Storage paměti (při práci s velkými datovými soubory). Nyní bude stačit vložit další SD kartu do druhého slotu zařízení a pohodlně data kopírovat. V budoucnosti bychom se mohli dostat až na úroveň, kdy půjdete po ulici, potkáte známého, na počkání si zkopírujete jeho nové filmy na svou kartu a vesele pokračujete dál :-)

Na trhu je již sice zařízení se dvěma SDIO sloty, PPC HP iPAQ hw6515. Ten však nabízí pouze možnost jednoho miniSD slotu a jednoho SD slotu a zařízení pravděpodobně neobsahuje jeden, ale pevně dva řadiče. Tato technologie tedy přinese celkové snížení nákladů na výrobu a také mnohem širší možnost použití. První PocketPC a Smartphone telefony se dvěma SDIO sloty by se měly objevit již v prvním čtvrtletí tohoto roku (pokud jste si ještě nepřeřídili datum, tak mám na mysli rok 2006).

PPC Phone edition HP iPAQ hw6515
iPAQ hw6515

Zdroj: MSmobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku