Domů » Články » BSQUARE přináší technologii dvou SD slotů pro PPC a SP zařízení

BSQUARE přináší technologii dvou SD slotů pro PPC a SP zařízení

Dva SDIO slotySpolečnost BSQUARE představila novou verzi své technologie SDIO Now! 2.2, která umožňuje připojit na jeden řadič v zařízení dva SDIO sloty. V praxi to tedy bude znamenat, že pokud váš PPC např. nepodporuje Wi-Fi sítě a vy ještě neplánujete upgrade na nové zařízení, stačí si zakoupit Wi-Fi kartu do SD slotu a nemusíte se bát, že díky ní nebudete moci používat paměťovou kartu z nedostatku volných SD slotů v zařízení.

Je pravda, že jsou na trhu i SD Wi-Fi karty s vestavěnou pamětí, ovšem řešení od BSQUARE přináší ještě další výhody, například značné zvýšení výkonu (až o 200%) při práci s Wi-Fi SD kartou. Další praktické využití vidím v situacích, kdy potřebujete vašemu kamarádovi nahrát vaše data ze své paměťové karty na jeho. Nemusíte nyní vyhledávat čtečku a stolní PC nebo složitě kopírovat soubory z karty do zařízení (Storage) a pak teprve na další kartu, a to jste ještě omezeni právě kapacitou Storage paměti (při práci s velkými datovými soubory). Nyní bude stačit vložit další SD kartu do druhého slotu zařízení a pohodlně data kopírovat. V budoucnosti bychom se mohli dostat až na úroveň, kdy půjdete po ulici, potkáte známého, na počkání si zkopírujete jeho nové filmy na svou kartu a vesele pokračujete dál :-)

Na trhu je již sice zařízení se dvěma SDIO sloty, PPC HP iPAQ hw6515. Ten však nabízí pouze možnost jednoho miniSD slotu a jednoho SD slotu a zařízení pravděpodobně neobsahuje jeden, ale pevně dva řadiče. Tato technologie tedy přinese celkové snížení nákladů na výrobu a také mnohem širší možnost použití. První PocketPC a Smartphone telefony se dvěma SDIO sloty by se měly objevit již v prvním čtvrtletí tohoto roku (pokud jste si ještě nepřeřídili datum, tak mám na mysli rok 2006).

PPC Phone edition HP iPAQ hw6515
iPAQ hw6515

Zdroj: MSmobiles

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Nevim, co je na tom k nepochopeni,
    Text: ….která umožňuje připojit na jeden řadič v zařízení dva SDIO sloty…
    ==> dva SD sloty v zarizeni – podobne jako u iPaqa, akorat pripojene pouze na jeden spolecny radic.

  2. Možná vás zmátla věta V praxi to tedy bude znamenat, že pokud váš PPC např. nepodporuje Wi-Fi sítě a vy ještě neplánujete upgrade na nové zařízení, stačí si zakoupit Wi-Fi kartu do SD slotu a nemusíte se bát, že díky ní nebudete moci používat paměťovou kartu z nedostatku volných SD slotů v zařízení.
    …ze ktere je mozne si myslet, ze je tato technologie dostupna formou redukce i pro stavajici PPC – rozdvojka pro SD slot. Samozrejme, ze tato technologie se do PPC musi zakomponovat uz pri vyrobe a dostupna bude jen pro nove PPC, do kterych se je vyrobci rozhodnou implementovat.

  3. Ja som si tiez na zaciatku myslel, ze to bude take „udelatko“, ktore strcim do SDIO slotu a z neho budu trcat dva vystupy a samozrejme to bude pekne precniecat. Ale takto to bude dobre riesenie

  4. Tak to se omlouvam za dezorientaci, na mysli jsem mel opravdu dva SD sloty v jednou zarizeni…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).