Domů » Články » BSQUARE přináší technologii dvou SD slotů pro PPC a SP zařízení

BSQUARE přináší technologii dvou SD slotů pro PPC a SP zařízení

Dva SDIO slotySpolečnost BSQUARE představila novou verzi své technologie SDIO Now! 2.2, která umožňuje připojit na jeden řadič v zařízení dva SDIO sloty. V praxi to tedy bude znamenat, že pokud váš PPC např. nepodporuje Wi-Fi sítě a vy ještě neplánujete upgrade na nové zařízení, stačí si zakoupit Wi-Fi kartu do SD slotu a nemusíte se bát, že díky ní nebudete moci používat paměťovou kartu z nedostatku volných SD slotů v zařízení.

Je pravda, že jsou na trhu i SD Wi-Fi karty s vestavěnou pamětí, ovšem řešení od BSQUARE přináší ještě další výhody, například značné zvýšení výkonu (až o 200%) při práci s Wi-Fi SD kartou. Další praktické využití vidím v situacích, kdy potřebujete vašemu kamarádovi nahrát vaše data ze své paměťové karty na jeho. Nemusíte nyní vyhledávat čtečku a stolní PC nebo složitě kopírovat soubory z karty do zařízení (Storage) a pak teprve na další kartu, a to jste ještě omezeni právě kapacitou Storage paměti (při práci s velkými datovými soubory). Nyní bude stačit vložit další SD kartu do druhého slotu zařízení a pohodlně data kopírovat. V budoucnosti bychom se mohli dostat až na úroveň, kdy půjdete po ulici, potkáte známého, na počkání si zkopírujete jeho nové filmy na svou kartu a vesele pokračujete dál :-)

Na trhu je již sice zařízení se dvěma SDIO sloty, PPC HP iPAQ hw6515. Ten však nabízí pouze možnost jednoho miniSD slotu a jednoho SD slotu a zařízení pravděpodobně neobsahuje jeden, ale pevně dva řadiče. Tato technologie tedy přinese celkové snížení nákladů na výrobu a také mnohem širší možnost použití. První PocketPC a Smartphone telefony se dvěma SDIO sloty by se měly objevit již v prvním čtvrtletí tohoto roku (pokud jste si ještě nepřeřídili datum, tak mám na mysli rok 2006).

PPC Phone edition HP iPAQ hw6515
iPAQ hw6515

Zdroj: MSmobiles

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

 1. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Nevim, co je na tom k nepochopeni,
  Text: ….která umožňuje připojit na jeden řadič v zařízení dva SDIO sloty…
  ==> dva SD sloty v zarizeni – podobne jako u iPaqa, akorat pripojene pouze na jeden spolecny radic.

 2. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Možná vás zmátla věta V praxi to tedy bude znamenat, že pokud váš PPC např. nepodporuje Wi-Fi sítě a vy ještě neplánujete upgrade na nové zařízení, stačí si zakoupit Wi-Fi kartu do SD slotu a nemusíte se bát, že díky ní nebudete moci používat paměťovou kartu z nedostatku volných SD slotů v zařízení.
  …ze ktere je mozne si myslet, ze je tato technologie dostupna formou redukce i pro stavajici PPC – rozdvojka pro SD slot. Samozrejme, ze tato technologie se do PPC musi zakomponovat uz pri vyrobe a dostupna bude jen pro nove PPC, do kterych se je vyrobci rozhodnou implementovat.

 3. stary_pes (neregistrovaný)

  Ja som si tiez na zaciatku myslel, ze to bude take „udelatko“, ktore strcim do SDIO slotu a z neho budu trcat dva vystupy a samozrejme to bude pekne precniecat. Ale takto to bude dobre riesenie

 4. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Tak to se omlouvam za dezorientaci, na mysli jsem mel opravdu dva SD sloty v jednou zarizeni…

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *