Domů » Bleskovky » Brutální výkon i brutální cena. Herní notebook Asus ROG Zephyrus S17 míří do prodeje

Brutální výkon i brutální cena. Herní notebook Asus ROG Zephyrus S17 míří do prodeje

Asus je svými herními notebooky ROG proslulý, což ovšem neznamená, že by usnul na vavřínech. Model s označením Zephyrus S17 představila tchajwanská společnost minulý měsíc a kromě vysokého výkonu vhodného i na ty nejnáročnější hry se pyšní například také výklopnou klávesnicí, která nemá mezi herními notebooky obdoby.

Asus ROG Zephyrus S17 5
Asus ROG Zephyrus S17

Displej notebooku Zephyrus S17 dostal velikost 17″ a hned dvě možné konfigurace – na výběr máte mezi WQHD displejem s Advanced Optimus a G-SYNC pro vyšší snímkovou frekvenci 165 Hz a 4K displejem s většími detaily, Adaptive-Sync a 120Hz obnovovací frekvencí. Obě varianty nabízejí přesné barevné podání s certifikací Pantone, 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 či odezvu 3 ms.

Procesor Intel Core i9-11900H 11. generace je schopný využívat až 90 W energie v krátkých dávkách a díky grafické kartě NVIDIA GeForce RTX 3080 s výkonem 140 W s Dynamic Boost je Asus ROG Zephyrus S17 solidní herní mašinou. K této kombinaci se přidává až 48 GB RAM s rychlostí 3200 MHz, což musí stačit i těm nejnáročnějším hráčům.

Asus ROG Zephyrus S17 se na českém trhu začne prodávat od 21. června. Cenou nepůjde o žádnou lidovku – v nižší konfiguraci si Asus z vaší peněženky vytáhne 102 990 korun, zatímco za vybavenější verzi budete muset na stůl vyskládat rovných 107 990 korun.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Chroboku ty si taky brutální :D Sypeš to fakt fest ty články, respekt.

    Osobně by mě zajímalo, proč takto nabušenej komp musí vypadat jak kdyby přijel z poutě s písmenkama pro děti 8-14 let. Jinak to vypadá jako solidní počítač, i když pravděpodobně ho člověk do dvou let upeče :D

    • Pouťově vypadají jiné řady, tahle je dost umírněná a možnost nastavit si barvu na každou klávesu je už nějakou dobu standart u dražších strojů. Nikdo tě nenutí to používat. Můžeš si dát jednu barvu nebo to i vypnout.

      Jinak je vidět, že zkušenost s high-end notebooky máš nulovou, nechápu, proč musíš pod takovými články psát svoje srajdy.

    • Jako by sis ještě nezvykl, že tady píše srajdy úplně každej.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).