Domů » Bleskovky » Herní bestie Asus ROG Zephyrus S17 dostala výklopnou klávesnici a prvotřídní výkon

Herní bestie Asus ROG Zephyrus S17 dostala výklopnou klávesnici a prvotřídní výkon

Tchajwanská společnost Asus dnes na virtuální konferenci představila hned dvojici nových herních notebooků z řady Republic of Gamers. ROG Zephyrus S17 se pyšní nejen kompaktním tělem a vysokým výkonem, ale také vyklápěcí opticko-mechanickou klávesnicí, která není v herních noteboocích standardní výbavou.

Asus ROG Zephyrus S17 6
Asus ROG Zephyrus S17

Displej dostal velikost 17″ a hned dvě možné konfigurace – na výběr máte mezi WQHD displejem s Advanced Optimus a G-SYNC pro vyšší snímkovou frekvenci 165 Hz a 4K displejem s většími detaily, Adaptive-Sync a 120 Hz. Obě varianty nabízejí přesné barevné podání s certifikací Pantone, 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 či odezvu 3 ms.

Asus ROG Zephyrus S17 4
Asus ROG Zephyrus S17

Procesor Intel Core i9-11900H 11. generace je schopný využívat až 90 W energie v krátkých dávkách a díky grafické kartě NVIDIA GeForce RTX 3080 s výkonem 140 W s Dynamic Boost je Asus ROG Zephyrus S17 solidní herní mašinou. K této kombinaci se přidává až 48 GB RAM s rychlostí 3200 MHz, což musí stačit i těm nejnáročnějším hráčům.

K uchlazení velkého výkonu je k dispozici ROG Intelligent Cooling, který se skládá z chladicího systému AAS Plus, jenž zvedá klávesnici pod úhlem 5° a otevírá široké průduchy, které umožňují novým ventilátorům Arc Flow tiše vtáhnout chladný vzduch do notebooku. Procesor je poté chlazen pomocí tekutého kovu.

Asus ROG Zephyrus S17 5
Asus ROG Zephyrus S17

O zvuk se stará šestice reproduktorů s certifikací Dolby Atmos, které zprostředkovávají co nejlepší herní zážitek. Možnosti úložiště včetně tří M.2 disků HyperDrive Ultimate SSD RAID nabízejí dostatečnou rychlost nejen pro zrychlení načítacích obrazovek, ale rovněž také pro práci s většími soubory. Nechybí ani čtečka otisků prstů, větší touchpad oproti předchozí generaci či pestrá výbava portů včetně Thunderbolt 4 či plnohodnotné čtečky SD karet.

Asus ROG Zephyrus S17 bude k dispozici v průběhu druhého kvartálu letošního roku za dosud neoznámenou cenu u vybraných partnerů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).