Domů » Bleskovky » Bojí se šéf Facebooku o své soukromí? Na MacBooku si páskou zalepil kameru i mikrofon

Bojí se šéf Facebooku o své soukromí? Na MacBooku si páskou zalepil kameru i mikrofon

Mark Zuckerberg, šéf miliardového Facebooku, oslavoval významný milník. Služba Instagram, která spadá pod Facebook, překročila hranici 500 milionů aktivních uživatelů každý měsíc, z čehož rovných 60 % těchto uživatelů používá službu denně.

Zuckerberg své nadšení demonstroval zveřejněním fotografie, na které si pozorní fanoušci všimli malého detailu. MacBook od společnosti Apple, který Zuckerberg používá, má přední kamerku i mikrofon přelepené páskou. Mnozí se tak domnívají, že je Mark Zuckerberg paranoidní a bojí se o své soukromí před možným odposloucháváním.

mark-zuckerberg-tape-facebook-instagram-1-1592x796

Na první pohled se to tak opravdu může zdát, ale ostatně se není čemu divit. Zuckerberg, jakožto jeden z nejbohatších lidí Kalifornie, bere svou bezpečnost naprosto vážně. A všichni mají ještě v paměti nedávnou kauzu, kdy hackeři získali přístup k jeho Twitteru, kde používal banálně jednoduché heslo.

Podle serveru Bloomberg utratí Facebook ročně tři až pět milionů dolarů za ochranu svého šéfa. Proto i taková maličkost jako kamera nebo mikrofon počítače, u kterého je Zuckerberg každý den, musí splňovat určitá bezpečnostní opatření. Mimo jiné ho nepřetržitě střeží až 16 bodyguardů.

Nakonec nejde o první ani poslední firmu, u nás se s podobnými postupy můžete setkat například ve vývojových prostředích, kde je patřičná extrémní opatrnost na místě.

Pro srovnání, společnost Apple na ochranu Tima Cooka v roce 2015 utratila 209 tisíc dolarů (necelých 5 milionů korun), zatímco na ochranu hlavy Amazonu, Jeffa Bezose, bylo utraceno přes 1,6 milionu dolarů (přibližně 37 milionů korun).

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments