Domů » Bleskovky » Bojí se šéf Facebooku o své soukromí? Na MacBooku si páskou zalepil kameru i mikrofon

Bojí se šéf Facebooku o své soukromí? Na MacBooku si páskou zalepil kameru i mikrofon

Mark Zuckerberg, šéf miliardového Facebooku, oslavoval významný milník. Služba Instagram, která spadá pod Facebook, překročila hranici 500 milionů aktivních uživatelů každý měsíc, z čehož rovných 60 % těchto uživatelů používá službu denně.

Zuckerberg své nadšení demonstroval zveřejněním fotografie, na které si pozorní fanoušci všimli malého detailu. MacBook od společnosti Apple, který Zuckerberg používá, má přední kamerku i mikrofon přelepené páskou. Mnozí se tak domnívají, že je Mark Zuckerberg paranoidní a bojí se o své soukromí před možným odposloucháváním.

mark-zuckerberg-tape-facebook-instagram-1-1592x796

Na první pohled se to tak opravdu může zdát, ale ostatně se není čemu divit. Zuckerberg, jakožto jeden z nejbohatších lidí Kalifornie, bere svou bezpečnost naprosto vážně. A všichni mají ještě v paměti nedávnou kauzu, kdy hackeři získali přístup k jeho Twitteru, kde používal banálně jednoduché heslo.

Podle serveru Bloomberg utratí Facebook ročně tři až pět milionů dolarů za ochranu svého šéfa. Proto i taková maličkost jako kamera nebo mikrofon počítače, u kterého je Zuckerberg každý den, musí splňovat určitá bezpečnostní opatření. Mimo jiné ho nepřetržitě střeží až 16 bodyguardů.

Nakonec nejde o první ani poslední firmu, u nás se s podobnými postupy můžete setkat například ve vývojových prostředích, kde je patřičná extrémní opatrnost na místě.

Pro srovnání, společnost Apple na ochranu Tima Cooka v roce 2015 utratila 209 tisíc dolarů (necelých 5 milionů korun), zatímco na ochranu hlavy Amazonu, Jeffa Bezose, bylo utraceno přes 1,6 milionu dolarů (přibližně 37 milionů korun).

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

9 komentářů

  1. qwertz (neregistrovaný)

    .. je vidět jake je jeho „dítě“ :-D :-D

  2. tomi71 (neregistrovaný)

    Pásku na kamere a mikrofóne mám už od 2009 roku a odporučil som to už mnohým ľuďom,ktorí si chcú aspoň ako tak uchrániť súkromie. Na druhej strane zase, kto je vkuse na Skype, pre neho je súkromie stratene a nepomôže si.

  3. Michal P (neregistrovaný)

    Kdybych používal FB, tak bych se taky bál.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).