Sledujte nás na YouTube

Bob Mansfield se vrací do Apple. Povede vývoj autonomních vozů

O tom, že Apple se chystá zasáhnout do automobilového průmyslu, se šušká již nějaký čas. Autonomní automobil s logem nakousnutého jablka má být vyvíjen pod kódovým označením Project Titan, a v čele tohoto projektu údajně podle deníku Wall Street Journal stojí staronový zaměstnanec Apple Bob Mansfield.

bob mansfield

Tento člověk patřil v éře Steva Jobse k nejvýše postaveným manažerům ve firmě, kdy vládnul vývoji MacBooku Aior, iMacu či iPadu a poté jako senior viceprezident přes technologie dohlížel na vývoj budoucích projektů, jako byly např. Apple Watch či Apple TV. Následně pracoval jako poradce Tima Cooka, v roce 2013 nicméně Mansfieldův profil ze stránek Apple zmizel a hovořilo se o jeho odchodu do důchodu.

apple_car
Ilustrační obrázek

V lednu letošního roku však z Apple odešel dosavadní vedoucí Projectu Titan Steve Zadesky, a na jeho místo má být dosazen právě Mansfield. Tyto změny ve vedení však s sebou údajně přinesly oddálení uvedení prvního jablečného auta na trh – dříve se spekulovalo o roce 2020, nyní se hovoří o roku 2021. Podle Elona Muska, šéfa společnosti Tesla Motors, však Apple nastupuje do automobilového průmyslu příliš pozdě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *