Domů » Bleskovky » BMW v ČR postaví polygon pro autonomní vozy za čtyři miliardy korun

BMW v ČR postaví polygon pro autonomní vozy za čtyři miliardy korun

Německá automobilka BMW stejně jako většina ostatních světových hráčů pracuje na vozech s autonomním řízením. Jednou z nejdůležitějších částí vývoje automobilů bez řidiče je pečlivé testování v praxi, což je důvod, proč se automobilky neobejdou bez specializovaných areálů simulujících reálné situace. A BMW areál pro jejich testování s největší pravděpodobností postaví v České republice, zřejmě někde na Sokolovsku. S informací přišel server iHNED.cz.

Výstavba polygonu údajně přijde bavorskou automobilku na čtyři miliardy korun a výsledný areál zaměstná okolo 400 lidí, zejména odborníků na dopravu a počítačových expertů. Součástí testovací oblasti bude kromě 109 km silnic také několik budov simulujících typickou městskou zástavbu, což by mělo pomoci navodit co nejvíce reálné podmínky pro autopiloty.

Dopravní hřiště za miliardy: u Stříbra vznikne polygon pro auta bez řidiče

K informacím se oficiálně odmítl vyjádřit zástupce BMW, starosta Sokolova i ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Havlíček. Celý projekt byl ale nepřímo potvrzen již dříve, protože v červenci tehdejší ministr financí Ivan Pilný informoval v rozhovoru se serverem iDnes.cz právě o plánech BMW na vybudování zmiňovaného areálu.

Pro projekt, který by měl vzniknout do roku 2021, byla vybrána Česká republika zejména díky relativní blízkosti k centrále automobilky i výrobním závodům a v náš prospěch hrály i předchozí pozitivní zkušenosti investora.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments