Domů » Bleskovky » BMW v ČR postaví polygon pro autonomní vozy za čtyři miliardy korun

BMW v ČR postaví polygon pro autonomní vozy za čtyři miliardy korun

Německá automobilka BMW stejně jako většina ostatních světových hráčů pracuje na vozech s autonomním řízením. Jednou z nejdůležitějších částí vývoje automobilů bez řidiče je pečlivé testování v praxi, což je důvod, proč se automobilky neobejdou bez specializovaných areálů simulujících reálné situace. A BMW areál pro jejich testování s největší pravděpodobností postaví v České republice, zřejmě někde na Sokolovsku. S informací přišel server iHNED.cz.

Výstavba polygonu údajně přijde bavorskou automobilku na čtyři miliardy korun a výsledný areál zaměstná okolo 400 lidí, zejména odborníků na dopravu a počítačových expertů. Součástí testovací oblasti bude kromě 109 km silnic také několik budov simulujících typickou městskou zástavbu, což by mělo pomoci navodit co nejvíce reálné podmínky pro autopiloty.

Dopravní hřiště za miliardy: u Stříbra vznikne polygon pro auta bez řidiče

K informacím se oficiálně odmítl vyjádřit zástupce BMW, starosta Sokolova i ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Havlíček. Celý projekt byl ale nepřímo potvrzen již dříve, protože v červenci tehdejší ministr financí Ivan Pilný informoval v rozhovoru se serverem iDnes.cz právě o plánech BMW na vybudování zmiňovaného areálu.

Pro projekt, který by měl vzniknout do roku 2021, byla vybrána Česká republika zejména díky relativní blízkosti k centrále automobilky i výrobním závodům a v náš prospěch hrály i předchozí pozitivní zkušenosti investora.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentářů

  1. Oplotí obrovské území a přínos ekonomice nula.
    Něco, co by si v Německu nemohli finančně dovolit.

    • Přes 400 vysoce placených zaměstnanců je přínos nula?

    • No, otazka je kolik z nich budou obcane CR a zda je vubec sezenou. Kvalifikovanych lidi mame kriticky nedostatek uz dlouho.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).