Domů » Bleskovky » Blýská se HTC na lepší časy? Společnost hlásí meziroční nárůst tržeb

Blýská se HTC na lepší časy? Společnost hlásí meziroční nárůst tržeb

HTC bylo v éře Windows Mobile jedním z nejvýznamnějších výrobců chytrých telefonů. Ještě pár let zpátky vyrábělo takové, které mířily na ty nejvyšší příčky na trhu a zdatně konkurovaly třeba soudobým vlajkovým lodím od Samsungu. Tchajwanský výrobce ale i kvůli rostoucím finančním problémům přestal konkurenci stačit a v posledních letech se stáhl do ústraní, zatímco jeho podíl na trhu strmě klesal.

HTC
Ilustrační obrázek

Nyní se však možná karta pozvolna obrací. HTC totiž třetí měsíc v řadě hlásí meziroční nárůst tržeb, které v lednu 2021 činily 17,61 milionů USD, což je oproti stejnému období v roce 2020 nárůst o tři procenta. Za listopad přitom zisk vzrostl o 0,96 % a za prosinec o 1,02 %, což značí rostoucí trend, na kterém mají zásadní podíl produkty spojené s virtuální realitou. V absolutních číslech je sice leden oproti minulým měsícům slabší, ale na tom není nic mimořádného – předvánoční sezóna zkrátka tradičně bývá nejsilnější a po Novém roce obvykle následuje propad.

HTC Vive Pro 13
Zatímco u smartphonů HTC dlouhodobě strádá, v oblasti virtuální reality se mu daří

Sluší se připomenout, že v září loňského roku proběhla výměna na postu CEO. Na vedoucí pozici znovu usedla Cher Wang, která HTC v roce 1997 spoluzakládala a mezi lety 2015–2019 se neúspěšně snažila mu navrátit konkurenceschopnost vůči výrobcům jako Samsung nebo Huawei. Svého cíle se ale viditelně nevzdává a současná čísla naznačují, že by se jí tentokrát mohlo dařit lépe. Uvítali byste návrat HTC na trh se smartphony nebo by to s nimi výrobce měl raději definitivně zabalit?

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

7 komentářů

 1. Počkejte: Opravdu má HTC měsíční tržby 17,61 mil. dolarů? To už jen vyprodávají sklady, ne? Těžko si představit, že jde o mzn. působící firmu. Možná tak lokální tchajwanskou. Redakce, máte to číslo správně?

  • Martin Pavlović

   Dobrý den, souhlasí to i s údaji uvedenými přímo na webu HTC, viz [odkaz]

   Pokud uvážíme, že jde o tržbu za jeden z tradičně nejslabších měsíců, a HTC navíc žije převážně jen z řady Vive, pak to logiku má.

  • Děkuji. To je mazec.

  • Chelsea: maji to spravne.

 2. marastudna 50

  Osobně bych uvítal návrat HTC na špičku,pro konkurenci jen dobře,ale to je pouze sen.

  • Souhlas. HTC ve sve dobe byla naprosta spicka. HTC One je porad pro me asi jeden z nejpovedenejsich telefonu vubec.

 3. Museli by ty telefony dělat jinak a za normální peníze aby měli šanci. Třeba oper oživit kov který už dnes jen tak někdo nevede a třeba jít hned kopat nejvyšší ligu a zaručit 5 let aktualizaci a jít tak přímo proti tomu nejvyššímu.
  Tech cest je tolik, jenže kdo se bojí, nesmí do lesa…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).