BlackBerry Z10 na nových renderech: Máme se na co těšit

Téměř dva týdny před oficiálním představením BlackBerry 10 se objevily další obrázky chystané celodotykové ostružiny s názvem BlackBerry Z10. Větší část uvedených obrázků pochází z uniklých reklamních materiálů přímo od RIM, můžete se ale podívat i na velice povedené uživatelské rendery vycházející z dosud známých fotografií a informací. Z10 (dříve L-series nebo London) v černé verzi už jsme viděli na mnoha snímcích, tentokrát se ale poprvé objevily kvalitní záběry na jeho bílé dvojče.

Z novinek zmíníme například potvrzenou informaci o tom, že operační systém BlackBerry 10 bude vybaven hlasovou asistencí. Nejpravděpodobnějším kandidátem je Viki, rozhraní vyvíjené exkluzivně pro BlackBerry; zatím ale nevíme, zda se právě Viki stane výchozí hlasovou asistentkou zabudovanou do systému, nebo ji uvidíme jen jako aplikaci. Zásadní inovace se po dlouhé době dočká synchronizační software pro počítače, současný BlackBerry Desktop Software bude přejmenován na BlackBerry Link a jeho uživatelské rozhraní dostane nový modernější vzhled.

  

Připomeneme si dále, že během keynote 30. ledna budou s největší pravděpodobností představena dvě zařízení – celodotykové Z10 a model s fyzickou klávesnicí X10, na trh by se měly oba smartphony dostat během února až března. Thorsten Heins (CEO Research In Motion) však potvrdil, že letos uvidíme na trhu hned 6 různých ostružin, RIM se pravděpodobně bude snažit pokrýt všechny cílové skupiny a po dražších vrcholových modelech přijdou na řadu i smartphony střední a nižší cenové kategorie.

  

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku