Domů » Bleskovky » BlackBerry Priv dostává update na Android 6.0: Máme pro vás přehled novinek

BlackBerry Priv dostává update na Android 6.0: Máme pro vás přehled novinek

Kanadská firma BlackBerry začala distribuovat finální verzi  systému Android 6.0.1 Marshmallow pro model Priv (recenze).Uvolňování nového systému začíná, jako tomu obvykle bývá, ve vlnách. Jako první se na řadu dostali USA, Kanada, Velká Británie a Francie. Update je v těchto zemích prozatím dostupný jen pro zařízení z volného prodeje. Na operátorské verze se má dostat řada přibližně 3. května. V nejbližších dnech by se měli dočkat také uživatelé v České republice a na Slovensku.

Update přinese hlavně novinky, které jsou obsaženy v samotném systému Android 6.0.1. Mimo to zde však najdete několik vychytávek samotné společnosti BlackBerry, mezi něž například patří lepší zabezpečení, vylepšení BlackBerry Hubu, optimalizace klávesnice a také aplikace pro fotografování. Jak prozrazuje sám Michael Clewley, ředitel softwaru, BlackBerry si klade bezpečnost jeho zařízení na první místo a doplňuje, že nabízí ty nejzabezpečenější zařízení ze všech ostatních výrobců.

BlackBerry Hub

Co se týče vylepšení v prostředí Hubu, přibyla integrace Pinterestu, Instagramu, Skypu a Slacku. Prostředí je pak pro zajištění bezpečenosti šifrováno.

Klávesnice

BlackBerry v nové verzi systému přidalo možnost pro swypování, a to nejen ve virtuální klávesnici, ale taktéž pro tu fyzickou. Vylepšila se také predikce slov a přibyli noví smajlíci.

Fotoaparát

V této oblasti přináší BlackBerry podporu 4K, 1080p a 720p videa při 24 snímcích za sekundu, rovněž pak také slow-motion video při 120 snímcích za sekundu. Focení je nyní o poznání rychlejší. Kvalita pořízeného videa a obrázků zůstává na stejné úrovni.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).