K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » BlackBerry oficiálně oznámilo BBM pro Windows Phone a levné Nokie s Androidem

BlackBerry oficiálně oznámilo BBM pro Windows Phone a levné Nokie s Androidem

Z Mobile World Congressu, na kterém ani letos nechybí část týmu SmartManie, se dozvídáme velkou spoustu novinek snad od všech hráčů smartbojiště, tentokrát však nezůstali potichu v koutě ani Kanaďané a po dlouhé době pochybností a vyhýbavých odpovědí BlackBerry oficiálně oznámilo rozšíření jejich bezpečného multimlatformího kecálku BBM na Windows Phone a dokonce i na nově představenou platformu Nokia X. Vše začalo když CEO Nokie Stephen Elop oznámil na pódiu, že se telefony z řady Lumia dočkají podpory BlackBerry Messengeru, zprávu pak vzápětí potvrdila a doplnila přímo společnost BlackBerry v samostatné tiskové zprávě.

Připomeňme si že BBM kromě vysokého zabezpečení momentálně ve verzích pro Android a iOS nabízí chat s rozlišováním doručených a přečtených zpráv, multiuživatelské konverzace, BBM skupiny s limitem 50 členů a možností sdílet kromě multimédií i události kalendáře, mikrosociální síť BBM Channels, stovku smajlíků, jednoduché sdílení médií a dokumentů jedním kliknutím nově rozšířené o přenos zvukových zpráv metodou push-to-talk nebo živé sdílení polohy přes integrovanou službu Glympse a v neposlední řadě audiohovory se stereo zvukem. V blízké budoucnosti by měly přibýt i videohovory  aživé sdílení obrazovky telefonu, těchto funkcí zatím mohou využívat pouze uživatele BlackBerry 10.

BBM by mělo na Windows Phone dle tiskové zprávy dorazit během letošního léta, o novou hybridní platformu Nokia X bude rozšířeno jakmile bude tato dostupná na prvních telefonech. Oproti WhatsApp je samotná aplikace i její používání zcela zdarma. S pohlcením WhatsApp sociálním gigantem Facebook je stále více patrné, že mobilní kecálkové mají nezávisle na svých domovských platformách vlastní konkurenční bojiště a bude velice zajímavé sledovat jak se bude situace dál vyvíjet a jak velký krajíc aktivních uživatelů se BBM podaří během tohoto roku ukousnout. A co vy? Kterou chatovací službu na svém telefonu využíváte nejvíce a která z nich vás naopak zklamala? Podělte se s námi o své názory v komentářích.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

21 komentářů

 1. mceza (neregistrovaný)

  Výborně. Náhrada za WhatsApp. Snad na WP přijde co nejdříve.

  Potřebuji multiplatformního klienta, až doteď to nejlépe splňoval WA. Jenže po tom, co to koupil FB a za pár dní to už mělo celosvětové výpadky WA už nevěřím…

  • LivingLegend (neregistrovaný)

   No nevim o vikendu jsem nainstaloval a zadna slava to neni. Neumi to ani pripojit ostatni kecalky…

  • maxxz (neregistrovaný)

   Žádné výpadky Whatsappu neregistruji a to jej používám denně. Mě spíš přijde, že se spustila vlna nevole, jen protože to koupil Facebook, což je velmi idiotské, nakolik FB určitě měnit obchodní model Whatsappu nebude, když funguje dobře. Vezměte si Instagram, nijak zvlášť se po odkoupení Facebookem nezměnil.

  • Dr.Y (neregistrovaný)

   A co takhle Viber? Nevyhovuje? Nekteri si na nej stezuji, ale me na lumii 920 funguje spolehlive.

  • mceza (neregistrovaný)

   Dr.Y: Viber nemá takové chatovací funkce. Na hovory je dobrý, ale na chat moc ne. Na WP už ho nějakou dobu nepoužívám, protože tenkrát byl téměř nepoužitelný. Jak je to teď nevím…

   maxxz: [odkaz]

  • maxxz (neregistrovaný)

   Výpadek jsem tedy já osobně nezaregistroval. Ale výpadek hrozí každé službě, nějakou dobu neběžel MSN, Skype taky tu a tam vypadne. Dle toho nelze nic hodnotit.

  • Rezza (neregistrovaný)

   MCEZA: a to jsi me ted dokopal WA nainstalovat ;-).

  • mceza (neregistrovaný)

   Njn, co se dá dělat. Třeba budeme už za pár týdnů na BBM :D

 2. fredysz (neregistrovaný)

  Nejak mi unika obchodni model BlackBerry…

 3. imperator (neregistrovaný)

  BB este existuje ? :-o

 4. fo-ol (neregistrovaný)

  system BB se mi libi i je mi sympaticke, skoda jen ze se neni ochotno vmestnat do me cenove skatulky „vic jak pet litru za mobil proste nedam“ :(

 5. Nyny (neregistrovaný)

  Na BBM se moc těším, jen doufám, že to na WP nebude nepoužitelná ořezanina jako třeba Skype, za který bych poslal MS do pekel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *