Domů » Bleskovky » BlackBerry na CES 2015: Maserati našlapané technologií QNX a BBM na Android Wear

BlackBerry na CES 2015: Maserati našlapané technologií QNX a BBM na Android Wear

Kanadská společnost BlackBerry během veletrhu CES 2015 nepředstavila žádnou novou ostružinu, místo toho se zaměřili spíše na propagaci své platformy QNX pro potřeby chytrých infotainment center v luxusních automobilech. Loni už jsme byli svědky takového systému ve speciálně vybavemých vozech Bentley a Porsche, letos se logo BlackBerry objevilo například na luxusním sporťáku Maserati.

Vypadá to, že to BlackBerry myslí s automobilovým průmyslem vážně, podle tiskové zprávy již pokrývají přes 50 % trhu s automobilovými infotainment systémy, mezi jejich zákazníky patří i velké značky jako Audi, BMW, Chrysler, Ford, GM, Honda, Hyundai, Jaguar, Land Rover, Maserati, Mercedes-Benz, Porsche, Toyota, Acura nebo Volkswagen a dokázali vybavit přes 50 miliónů vozidel.


  

Kanaďané se pustili i do chytrých hodinek, CEO John Chen se sice nechal dříve slyšet, že BlackBerry nyní neplánuje vydat vlastní hodinky, nicméně na CES 2015 slíbil například, že se velmi brzy dočkáme BlackBerry Messengeru na hodinkách s platformou Android Wear.

Představa, že by uživatelé datlovali zprávy na miniaturní klávesnici chytrých hodinek je naprosto nesmyslná, s tím se ale ani nepočítá. BBM na Android Wear bude sloužit především k zobrazování zpráv aniž byste museli sahat do kapsy pro telefon, odpovídat pak budete moci vlastním hlasem díky propojení se službou Google Now.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

borci

kolemjdouci (neregistrovaný)
Anonym
kolemjdouci (neregistrovaný)

krome nic nerikajiciho vypisu znacek (ktery najdeme u kazde platformy) existuje nejake auto/model, ktery si jiz dnes muzeme s QNX koupit?

Standa
Uživatel
Standa

Apple CarPlay i Android Auto ke svému běhu potřebují QNX od BlackBerry, takže čím víc robotů a jablek v autech, tím víc i ostružin. Toliko k další nic neříkající informaci pro tebe :-)

Martin II (neregistrovaný)
Anonym
Martin II (neregistrovaný)

STANDA: „Apple CarPlay i Android Auto ke svému běhu potřebují QNX od BlackBerry,“

Nie je to pravda. CarPlay aj Android Auto sice potrebuju v autach nejaku platformu, ktora im dovoli zobrazovat ale QNX nie je jedina volba.

Martin911Turbo
Uživatel
Martin911Turbo

V současnosti má tento infotaitment Audi TT, nový Passat a Porsche 918 Spyder