Domů » Bleskovky » BlackBerry Messenger pro Android o sobě opět dává vědět

BlackBerry Messenger pro Android o sobě opět dává vědět

V březnu letošního roku se objevily spekulace o tom, že BlackBerry připravuje aplikaci Messenger pro zařízení se systémem Android. Skoro už to vypadalo, že  RIM vývoj aplikace odpískal, ale dnešní fotografie nasvědčují tomu, že se na klientovi stále pracuje. Uživatelé s Android telefony díky němu budou moci komunikovat s přáteli z různých BlackBerry skupin. Spekuluje se, že bychom se oficiálního představení Messengera pro Android mohli dočkat na akci BlackBerry DevCon, která se bude konat od 18. do 20. října v San Franciscu.

-

Zdroj: PocketNow

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Jsem zvědavý, co se z toho vyklube ;) Každopádně se těším na DevCon.

  • My také, tenhle měsíc bude na novinky v mobilním světě ještě hodně plodný :)

  • Jiří Hrma: Sorky za little OT, ale stále se nemohu nabažit jak teď vypadá new Smartmania :) Neplánujete do budoucna předělat do podobného hávu i fórum ? ;)

  • berczo: díky, takové reakce nám vždy udělají radost. Přestylování fóra zatím není v plánu, potřebujeme ještě poštelovat různé drobné chybky na nové SM + přidat další funkce, pak je v plánu mobilní verze a úpravy fóra tedy zatím mají nejnižší prioritu. Je ale pravda, že bychom se jednou rádi dočkali sladění webu a fóra.

 2. Tak tady v Kanade a pocitam ze i v USA to bude hoooodne velky hit…tam u vas v CR asi moc ne, vzhledem k tomu ze BB neni tak rozsirene a kdyz, tak ne vsichni pouzivaji sechny BB funkce..

 3. Je to fake, hezky to sepsal Vojta na BBCzech ([odkaz]). BBM a Android se sejdou na jednom zařízení jen tehdy, až RIm představí finální verzi Android Playeru na BB PlayBook, jiná možnost nepřipadá v úvahu hned z několika jednoduchých důvodů: Každý BlackBerry smartphone má jedinečné hardwarově vázané číslo PIN, přes které se identifikují telefony i na BBM, toto číslo nejde změnit a nejde ani vytvořit nebo registrovat nové. BlackBerrry Messanger je pevnou součástí operačního systému BlackBerry OS, nejde vypnout ani odinstalovat, proto se také liší od běžných kecálků jako MSN, ICQ atd. Zprávy z BBM se posílají přes speciální zabezpečené servery, RIM rozhodně nenechá připojovat se na tyhle servery „nezabezpečené“ androidy.

  BBM je věc, která je pro BB specifická a lákavá, proto se o tématice portace na jiná zařízení tolik spekuluje. Už se o tom mluvilo v březnu 2011, výsledkem spekulací ale nebylo BBM pro Android a iOS, ale multiplatformní kecálek WhatsApp.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).