Domů » Bleskovky » BlackBerry Hamburg: Benchmark prozrazuje 5,2 displej, Snapdragon 615 a další výbavu

BlackBerry Hamburg: Benchmark prozrazuje 5,2 displej, Snapdragon 615 a další výbavu

Společnost BlackBerry na výrobu smartphonů zcela nezanevřela, avšak budoucnost systému BlackBerry OS je bohužel definitivně sečtena. Model Priv (recenze) z loňského roku v BlackBerry odstartoval novou éru s Androidem, a pokračovat v ní budou i chystané dva smartphony pro letošní rok, kódově označované Rome a Hamburg.

bb-hamburg-rome-800x420

V obou případech se má jednat o střední třídu zařízení, přičemž první model má být vybaven hardwarovou klávesnicí, druhý bude klasický smartphone s dotykovým displejem. Parametry modelu Hamburg nyní odhaluje benchmark GFXBench.

gfx

Čelní stranu telefonu má vyplňovat 5,2″ displej s Full HD rozlišením, nad nímž má najít své místo 8Mpx čelní kamerka. Hlavní fotoaparát na zádech má dostat rozlišení 12 Mpx. Výkon bude zajišťovat osmijádrový procesor střední třídy Qualcomm Snapdragon 615 za pomoci 3 GB operační paměti. Vnitřní úložiště má nabídnout 16 GB prostoru, počítáme však s možností rozšíření paměťovou kartou.

id505953_1

BlackBerry Hamburg má pohánět operační systém Android 6.0.1 BlackBerry Edition, těšit se tak můžeme na BlackBerry Hub a další vlastní aplikace, které známe z modelu Priv. Datum představení modelů Hamburg a Rome je prozatím neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    Tak jestli tohle je nový logo BB, tak potěš ᖰᖇᖱᙓᒪ teda :D Aspoň že ty kapitálky maj správnej řez teda… (snad :D )

  2. Johny (neregistrovaný)

    Ach, tak jde zas jen o mizernou žurnalistickou práci Smartmania.cz:
    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).