Domů » Bleskovky » BlackBerry Enterprise Service bude nově podporovat i Windows Phone

BlackBerry Enterprise Service bude nově podporovat i Windows Phone

O kanadské společnosti BlackBerry, která se delší dobu potácí v poměrně krušném období, poslední dobou není příliš mnoho zpráv. Nový CEO pracuje na reorganizaci společnosti do efektivnějšího obchodního modelu a snaží se ji vrátit zpět ke kořenům, tedy k faktorům, které BlackBerry proslavily nejvíce – kvalitní klávesnice a vysoké zabezpečení. John Chen poskytoval poslední dobou poměrně velký počet rozhovorů v médiích a ačkoliv většinou mluvil celkem obecně, z jeho odpovědí se dají posbírat střípky poměrně zajímavých nových informací.

Nejdříve jsme se dozvěděli, že ačkoliv první telefon, který vyjde z výrobních pásů Foxconnu, bude celodotykový, většina dalších modelů bude spoléhat na klasickou ostružinovou klávesnici, kvůli které si většinou lidé BlackBerry pořizují. Zabezpečený kecálek BlackBerry Messenger se po spuštění na Androidu a iOS dočká brzy první velké aktualizace a dle slov Chena se zvažuje i podpora Windows Phone (zatím však není známo v jaké fázi je vývoj a zda již vůbec začal). Další dobrou zprávou především pro firemní uživatele mobilních „oken“ je potvrzení chystané podpory Windows Phone v rámci BlackBerry Enterprise Service.


Schéma datového toku v rámci BES, kromě ostružin služba podporuje Android, iOS a brzy i WP

Stručně řečeno se jedná o vysoce zabezpečenou síť instalovanou v rámci firem, přes ní je pak přenášena veškerá firemní datová komunikace a správa zařízení. V souvislosti s BYOD trendem BES podporuje již delší dobu kromě ostružin i Android a iOS a nově bude možné k této službě připojit i chytré telefony s operačním systémem Windows Phone. I přes značný propad samotné společnosti BlackBerry využívá služeb BES kvůli maximálnímu zabezpečení nejedna světová vláda a velké množství korporátních společností a je to zároveň jeden z hlavních pilířů, které udržují BlackBerry naživu a nabízí potenciální šanci na těchto základech obnovit stabilitu společnosti. Zda se to podaří, to je zatím ve hvězdách.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments