Domů » Bleskovky » BlackBerry Enterprise Service bude nově podporovat i Windows Phone

BlackBerry Enterprise Service bude nově podporovat i Windows Phone

O kanadské společnosti BlackBerry, která se delší dobu potácí v poměrně krušném období, poslední dobou není příliš mnoho zpráv. Nový CEO pracuje na reorganizaci společnosti do efektivnějšího obchodního modelu a snaží se ji vrátit zpět ke kořenům, tedy k faktorům, které BlackBerry proslavily nejvíce – kvalitní klávesnice a vysoké zabezpečení. John Chen poskytoval poslední dobou poměrně velký počet rozhovorů v médiích a ačkoliv většinou mluvil celkem obecně, z jeho odpovědí se dají posbírat střípky poměrně zajímavých nových informací.

Nejdříve jsme se dozvěděli, že ačkoliv první telefon, který vyjde z výrobních pásů Foxconnu, bude celodotykový, většina dalších modelů bude spoléhat na klasickou ostružinovou klávesnici, kvůli které si většinou lidé BlackBerry pořizují. Zabezpečený kecálek BlackBerry Messenger se po spuštění na Androidu a iOS dočká brzy první velké aktualizace a dle slov Chena se zvažuje i podpora Windows Phone (zatím však není známo v jaké fázi je vývoj a zda již vůbec začal). Další dobrou zprávou především pro firemní uživatele mobilních „oken“ je potvrzení chystané podpory Windows Phone v rámci BlackBerry Enterprise Service.


Schéma datového toku v rámci BES, kromě ostružin služba podporuje Android, iOS a brzy i WP

Stručně řečeno se jedná o vysoce zabezpečenou síť instalovanou v rámci firem, přes ní je pak přenášena veškerá firemní datová komunikace a správa zařízení. V souvislosti s BYOD trendem BES podporuje již delší dobu kromě ostružin i Android a iOS a nově bude možné k této službě připojit i chytré telefony s operačním systémem Windows Phone. I přes značný propad samotné společnosti BlackBerry využívá služeb BES kvůli maximálnímu zabezpečení nejedna světová vláda a velké množství korporátních společností a je to zároveň jeden z hlavních pilířů, které udržují BlackBerry naživu a nabízí potenciální šanci na těchto základech obnovit stabilitu společnosti. Zda se to podaří, to je zatím ve hvězdách.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

7 komentářů

 1. Kde se ve zdroji píše o Windows Phone tabletech? Proč by někdo něco takového dělal…

  • Windows Phone tablet?:-)

  • Viz článek: „V souvislosti s BYOD trendem BES podporuje již delší dobu kromě ostružin i Android a iOS a nově bude možné k této službě připojit i chytré telefony a tablety s operačním systémem Windows Phone.“

   Ale ve zdroji se nic takového nepíše a já zároveň nevím, proč by někdo měl dělat WP tablet.

 2. Inkvizitor (neregistrovaný)

  Typicky česká reakce – vcelku zajímavý článek a pár kverulantů začne slovíčkařit. Ty ses nikdy nepřeklepl ? Nakonec, myslím, že z kontextu vyplývá, co měl autor na mysli, byť to napsal nepřesně.

  • Myslíš jako že MS Word automaticky opravuje výraz „RT“ na „Phone“? Nebo chtěl tedy autor vlastně říci. Nebo „Windows Store“ na „Windows Phone“, pokud měl na mysli Modern UI. My vlastně netušíme, co tím básník chtěl říci, na to že to má z kontextu vyplynout…:-)

  • Chybu jsem opravil, diky za upozorneni. Puvodne jsem tam mel napsano jen chytre telefony s Windows Phone, ale pozdeji jsem chtel doplnit i tablety, protoze ty se taky spravuji bezne pres BES, jen jsem si nevsiml, ze to pak nesedlo do kontextu s Windows Phone, mel jsem na mysli tablety s Win RT/8 ;)

  • b) je správně, zaměněné Phone za Store:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).