Domů » Bleskovky » BlackBerry chystá další smarthpony s Androidem. Máme pro vás první fotografie

BlackBerry chystá další smarthpony s Androidem. Máme pro vás první fotografie

Kanadská společnost BlackBerry se sice přesunula mírně do ústraní s cílem nabízet a poskytovat různá softwarová řešení, ale s výrobou smartphonů stále ještě nekončí. Posledním, a nutno dodat že velice povedeným telefonem, s hardwarovou klávesnicí je model Priv. Ten by měly s největší pravděpodobností vystřídat dvě ostružiny s kódovými označeními Rome a Hamburg (více informací).

Prozatím není jisté, zda by nové smartphony měly model Priv zcela nahradit. Z hlediska ceny a funkcí je Priv opravdovým vlajkovým modelem, a jak sám ředitel společnosti BlackBerry, John Chen, poznamenal, budoucí telefony mají dostat menší cenovku a mají být určené hlavně pro masy.

hamburg_01

Na prvním uniklém snímku můžete vidět model Hamburg, který nebude mít fyzickou klávesnici vůbec, anebo ji bude mít řešenou stejně, jako v případě modelu Priv, který ji měl umístěnou ve spodní části brady s výsuvným mechanismem. Přítomnost klávesnice nelze z obrázku bohužel potvrdit. Potvrdit můžeme ale jeho rozměry, jehož délka bude činit 146 mm a šířka 78 mm. Ve spodní straně se nachází reproduktor a podle všeho to vypadá, že by dominantním nateriálem mohl být kov.

hamburg_02

Model Hamburg by měl být k dostání za 400 dolarů, což je v přepočtu přibližně 9 500 Kč (bez DPH). Už samotná cenovka naznačuje, že nepůjde o opravdového nástupce modelu Priv, ale o zástupce střední třídy. Priv by tak mohl být paralelně stále vedený jako high-end model.

Druhým na řadě je telefon s kódovým označením Rome, který bude lákat, stejně jako Priv, na fyzickou klávesnici, jejíž přítomnost lze v tomto případě 100% potvrdit. Podle obrázku to však vypadá, že bude klávesnice součástí pevné konstrukce telefonu a nebude nijak výsuvná. Z pohledu designu tu lze vidět jakousi podobnost ze staré dobré řady Bold, a to není vůbec na škodu. Cena by měla balancovat na hranici 300 dolarů (v přepočtu přibližně 7 200 Kč bez DPH).

rome_01

Žádné další informace už bohužel dostupné nejsou a ani nevíme, jaké parametry nové ostružinové telefony ponesou a kdy na trh oficiálně zavítají.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments