Rome a Hamburg: Šéf BlackBerry potvrdil příchod dvou novinek s Androidem

Budoucnost společnosti BlackBerry je především v poskytování bezpečnostních softwarových služeb, avšak s výrobou smartphonů ještě nekončí. Posledním počinem kanadské firmy je model Priv, který dal sbohem vlastnímu operačnímu systému BlackBerry OS ve prospěch rozšířenějšího Androidu. Toho se bude BlackBerry držet i nadále a pro letošní rok s ním chystá dvě nové ostružiny; ředitel společnosti John Chen to potvrdil v rozhovoru pro server The National ve Spojených arabských emirátech.

johnchen

Chen připustil, že cena BlackBerry Priv je pro běžného spotřebitele příliš vysoká, což se také projevuje na nepříliš příznivých prodejích. Aby mohla kanadská firma alespoň částečně soupeřit s ostatními mobilními konkurenty, musí představit výrazně levnější smartphony určené pro masy – těmi mají být chystané modely s kódovými označeními Rome a Hamburg. První jmenovaný má nabídnout dotykovou obrazovku a hardwarovou QWERTY klávesnici, druhý má mít pouze dotykový displej. S cenou by se obě novinky měly podle Chena dostat na úroveň 300 – 400 dolarů (7 100 – 9 500 korun bez DPH).

BlackBerry poprvé po dvou letech snížilo čtvrtletní ztrátu: Budoucnost má v rukou Priv

Bohužel na další detaily o hardwaru si musíme ještě nějaký čas počkat; ředitel BlackBerry zatím nenaznačil, kdy budou telefony slavnostně odhaleny. Vzhledem k posledním finančním výsledkům, v nichž hardwarová divize výrazně ztrácí, zatímco softwarová roste, se může stát, že Rome a Hamburg budou vůbec posledními telefony značky, byť to je to poslední, co bychom kanadské firmě přáli.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. jklejna58

  Lumia 650 to jistí

 2. Jakub (neregistrovaný)

  čekám na ně

 3. jay (neregistrovaný)

  Naozaj škoda celého ekosystému BB.

 4. Fireman (neregistrovaný)

  Kdyby byla možnost, narvat tam BB OS, tak by mě zajímalo co chystají. Ale takto zůstávám u svého Passporta.

  • Rezza (neregistrovaný)

   Ja ted SE vymenil za LG V10, podobny styl, uvidime, jak dlouho to vydrzim :). Aktualne nejvic bojuji s notifikaceme a nastavenim zvuku atd. Uvidime, co Marshmallow update… Cilem je pak prepsat si na Android BB10 launcher a aplikace :).

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel